۱۰۰۳۷
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶
تعداد بازدید : ۴۸
ورزشی فوتبال

اخبار ویژه

باخت خانگی شیاطین سرخ برابر بایرن مونیخ، یک رکورد منفی را در کارنامه آنها در رقابت‌های اروپایی به ثبت رساند.

باخت خانگی شیاطین سرخ برابر بایرن مونیخ، یک رکورد منفی را در کارنامه آنها در رقابت‌های اروپایی به ثبت رساند.

به گزارش فراتیتر، تیم فوتبال منچستریونایتد نه تنها معجزه‌ای که برای صعودش به مرحله نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود را رقم نزد بلکه از رفتن به مرحله پلی‌آف لیگ اروپا هم باز ماند.

شیاطین سرخ شب گذشته در ورزشگاه اولدترافورد، بازی محکوم به بردشان برابر بایرن مونیخ در هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را با نتیجه یک بر صفر باختند. اگرچه بردن این بازی هم باعث صعودشان نمی‌شد - چرا که در بازی دیگر گروه A که تنها تساوی آن حکم به صعود نماینده انگلیس می‌داد، کپنهاگن با یک گل گالاتاسرای ترکیه را شکست داد و به عنوان تیم دوم صعود کرد - اما بردن یا نبردن برای شاگردان اریک تن‌هاخ دو تفاوت مهم دیگر داشت.
نخست اینکه پیروزی در این بازی باعث می‌شد آنها به رده سوم صعود کنند و ماجراجویی اروپایی‌شان را با رفتن به پلی‌آف لیگ اروپا ادامه دهند. مورد دوم که شاید مهمتر هم بود، جلوگیری از تبدیل شدن من‌یونایتد به بدترین تیم انگلیسی لیگ قهرمانان اروپا در مرحله گروهی بود.

پیش از این تنها سه تیم انگلیسی بودند که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با ماند در قعر جدول حذف شدند. نخستین تیم، بلکبرن راورز (در فصل 96-1995)، دومین تیم خود منچستریونایتد (در فصل 06-2005) و سومین تیم هم منچسترسیتی (در فصل 13-2012) بود. به این ترتیب این دومین بار است یونایتد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان حذف می‌شود اما حداقل در مورد قبلی تیم تحت هدایت سرالکس فرگوسن، از 6 بازی‌اش 6 امتیاز گرفت، در حالی که تیم اریک تن‌هاخ با 4 امتیاز به کار خود پایان داد.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: