۱۰۰۸۰
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵
تعداد بازدید : ۴۹
 مذاکرات  اتحادیه اروپا درباره دور جدید تحریم‌ها علیه مسکو ادامه دارد و برخی کشور ها عضو اتحادیه درخواست های فزاینده برای واردات فولاد از روسیه دارند.

 مذاکرات  اتحادیه اروپا درباره دور جدید تحریم‌ها علیه مسکو ادامه دارد و برخی کشور ها عضو اتحادیه درخواست های فزاینده برای واردات فولاد از روسیه دارند.

به گزارش فراتیتر، نشریه پولیتیکو روز دوشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که در بحبوحه درخواست‌های فزاینده برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای معافیت از تحریم واردات فولاد روسیه، مذاکرات این اتحادیه درباره دور جدید تحریم‌ها علیه مسکو ادامه دارد.

یک دیپلمات اروپایی به این نشریه گفت که یکی از موانع توافق شامل موضوع تمدید معافیت واردات فولاد از شرکت "فولاد نوولیپتسک" روسیه است. این دیپلمات در ادامه تأکید کرد که این موضوع قرار است به زودی حل شود.

بر اساس این گزارش، یک دیپلمات دیگر نیز مدعی شد که مذاکرات در مورد بسته دوازدهم تحریم "در مسیر درست" پیش می‌رود.

شرکت "نوولیپتسک" یا NLMK یکی از چهار شرکت بزرگ فولاد در روسیه است. این شرکت عمدتاً محصولات فولادی تخت، محصولات فولادی نیمه تمام و فولادهای الکتریکی تولید می کند.

اتحادیه اروپا به عنوان بخشی از سیاست تحریمی خود علیه مسکو، واردات محصولات آهن و فولاد از روسیه و یا کشورهای ثالث با مبدأ روسیه را ممنوع کرده است.

آخرین محدودیت‌هایی که از 30 سپتامبر به اجرا درآمد، همچنین واردات آهن و محصولات فولادی را که در کشورهایی غیر از روسیه (به اصطلاح کشورهای ثالث) "فرآوری" شده‌اند، اما دارای مواد خام آهن یا فولاد با منشاء روسیه هستند، ممنوع می‌کند.

این در حالی است که نشریه یوراکتیو در نوامبر گزارش داد که جمهوری چک رسماً از اتحادیه اروپا درخواست کرده است که NLMK را در دور جدید تحریم‌ها قرار ندهد، زیرا محصولات این شرکت برای اقتصاد چک بسیار مهم است.

این کشور اتحادیه اروپا که ورق فولادی ضخیم با تخفیف را از غول فلزات روسیه وارد می کند، گفت که به دنبال راه حل های دیگری بوده است، اما تاکنون نتوانسته است جایگزینی برای منابع وارداتی از روسیه پیدا کند.

به گفته وزارت بازرگانی چک، پراگ به دنبال معافیت واردات فولاد روسیه تا سال 2028 است. قرارداد موجود در پایان سال 2024 منقضی می شود و صنایع کلیدی چک مانند ساخت و ساز و خودروسازی را با بحران مواجه می‌کند.

این نشریه در گزارشی تأکید کرد که ایتالیا و بلژیک نیز اتحادیه اروپا را برای رفع محدودیت‌های عرضه فولاد روسیه تحت فشار قرار داده‌اند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: