۱۰۰۹۹
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۱
تعداد بازدید : ۵۲
با هدف افزایش سهم مسکن در بورس، بانک مسکن و سازمان بورس همکاری می کنند. 

با هدف افزایش سهم مسکن در بورس، بانک مسکن و سازمان بورس همکاری می کنند. 

به گزارش فراتیتر، سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن در جمع خبرنگاران، گفت: بانک مسکن، بانک تخصصی دولت در راستای توسعه مسکن در تلاش هستیم تا بتوانیم مهم‌ترین شعار دولت ساخت واحدهای مسکونی نهضت ملی که موجب آسودگی زندگی مردم می‌شود را تحقق ببخشیم. امروزه به عنوان پیشران در اجرای طرح نهضت ملس مسکن توانستیم اقدامات خوبی داشته باشیم.

وی افزایش سرمایه بانک مسکن را عاملی مهم در راستای تحقق به وعده رئیس جمهور دانست و گفت: طبیعی است که اگر بانک مسکن بتواند طی سال‌های آتی نیز در پای کار باشد باید منابع سرمایه‌ای آن افزایش پیدا کند. سیاست‌های بسیاری برای جذب سرمایه از سوی منابع مختلف را در دستور کار داریم. رئیس جمهور کشور در جلسه شورای عالی مسکن افزایش سرمایه بانک مسکن را تصویب و ابلاغ کردند.

وی با اشاره به تعهد ۳۱۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی، گفت: طبق تعهد ما برای ساخت ۳۱۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی که برعهده این بانک است باید طی یک سال بیش‌از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تأمین مالی صورت گیرد. طبیعتاً برای انتقاد قراردادهای جدید با متقاضیان دیگر این الزام را نیاز دارد تا سرمایه ما افزایش پیدا کند.

این مسئول در ادامه گفت: جلسات خوبی با «مجید عشقی» رئیس سازمان بورس برگزاری شد و در خصوص افزایش سهم مسکن در بورس اعلام همکاری کردیم.

حسینی با توجه به اینکه اگر سرمایه بانک مسکن افزایش پیدا کند میزان تسهیلات نیز افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر، گفت: افزایش سقف تسهیلات یک شاخصی است که باید تمام جوانب را در نظر گرفت. اگر بخواهیم میزان تسهیلات را افزایش دهیم باید منابع را پیش‌بینی کنیم زیرا سقف ۴ میلیون واحد را باید ضرب کنیم و سوی دیگر هرگونه افزایش، اقساط را سنگین‌تر می‌کند. ۵۵۰ میلیونی که در دولت سیزدهم افزایش پیدا کرد که بودجه را متوسط حدود ۲۰۰ میلیون تومان برای هر عدد است رقم مقبولی به نظر می‌رسد. اما اگر دولت براساس نظرهای کارشناسی افزایش میزان تسهیلات مسکن را اعلام کند قطعاً در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید براینکه نوسازی بافت‌های فرسوده جز الویت‌های دولت است، افزود: بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی توسعه‌های کارشناسی خود را به دولت ارجاع می‌کند و در ارکان دولت در هنگام تصمیم‌گیری متناسب با حوزه‌های مختلف از جمله بافت فرسوده که می‌تواند تأمین مسکن را در شهرهای بزرگ با تمام زیرساخت‌های لازم فراهم کند براساس نظر دولت کمک خواهیم کرد.

منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: