۱۰۲۰۵
شنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
تعداد بازدید : ۵۸
خیریانپور: رشد سرمایه گذاری در دستور کار استان است و سال گذشته با همکاری فرمانداران سه شهرستان همایش فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار شد.

خیریانپور: رشد سرمایه گذاری در دستور کار استان است و سال گذشته با همکاری فرمانداران سه شهرستان همایش فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار شد.

به گزارش فراتیتر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با اشاره به سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری یکی از سرمایه گذاران عربی در رامسر با عنوان دهکده سلامت، گفت: با این طرح به‌صورت اختصاصی ۵ پرواز در هفته از کشورهای عربی به فرودگاه رامسر اتفاق خواهد افتاد.

حسن خیریانپور روز جمعه ۲۴ آذرماه در نخستین همایش توسعه غرب مازندران که در موسسه عالی آیندگان تنکابن برگزار شد، با بیان اینکه استان مازندران میزان قابل توجهی از تنوع ظرفیت‌ها برخوردار است که در کمتر استانی وجود دارد، اظهار کرد: در کنار آن چالش‌هایی نیز وجود دارد که باید برای آن برنامه ریزی شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر نیازمند رشد اقتصادی هستیم با دو اقدام توسعه سرمایه گذاری و ارتقای بهره وری میسر است، افزود: رشد سرمایه گذاری در دستور کار استان است و سال گذشته با همکاری فرمانداران سه شهرستان همایش فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این همایش ۱۰۲ مورد فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف به ویژه بخش گردشگری، صنایع دستی، صنعت و معدن، کشاورزی و امور زیربنایی با پیش‌بینی سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیون یورو احصاء شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران از فرصت‌های سرمایه گذاری در غرب مازندران به عنوان یکی از محورهای توسعه یاد کرد و گفت: اگر به دنبال رشد هشت درصدی اقتصادی هستیم ناگزیر به توسعه سرمایه گذاری خواهیم بود.

خیریانپور بر جلب و جذب سرمایه گذاران و رفع موانع سرمایه گذاری در منطقه تاکید کرد و یادآور شد: گل و گیاه منطقه غرب مازندران یکی از ظرفیت‌های بزرگ استان است که می‌توان از آن برای صادرات به کشور عمان و سایر کشورهای عرب استفاده کرد.

وی با بیان اینکه گل و گیاه بخشی از توسعه کشت گلخانه‌ای است، ادامه داد: باید روی سبزیجات و سیفی‌جات هم تاکید شود.

این مسئول باتاکید بر اینکه تولید گلخانه‌ای صرفه جویی در مصرف آب، سموم و کود و ارتقای بهره وری را به‌همراه دارد، یادآور شد: تولید گل و گیاه یکی ‌از ظرفیت‌های سرمایه گذاری در غرب مازندران خصوصا سه شهرستان رامسر، تنکابن و عباس آباد است.

خیریانپور خاطر نشان کرد: غرب مازندران ظرفیت‌های زیادی  در تولید مرکبات، کیوی، صنایع دستی، ماهی، برنج، گیاهان دارویی خصوصا گل گاوزبان در جنت رودبار دارد.

وی گفت: اگر نیازمند رشد اقتصادی هستیم نیازمند ارتقاء بهره‌وری نیز هستیم که تنها با یافته‌های علمی، استفاده از فناوری های نوین، توسعه دانش بنیان‌ها و مراکز رشد میسر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با تاکید بر اینکه ارتقاء بهره وری باید از مسیر دانشگاه اتفاق بیفتد، افزود: موسسه عالی آیندگان اقدامات خوبی را در این راستا انجام داد.

خیریانپور تاکید کرد: استفاده از مراکز تحقیقاتی یکی از راهکارهای مناسب است که در این راستا مرکز تحقیقاتی مرکبات کشور در رامسر یکی از ظرفیت‌های بزرگ است.

وی با اشاره به اینکه برای افزایش بهره وری ناگزیر به توسعه صنایع تبدیلی، برند سازی و بسته بندی‌های مناسب است، اظهار کرد: با توجه به اینکه مرکبات و کیوی، برنج، گیاهان دارویی، شیلاتی از محصولات این سه شهرستان است باید به سمت برند سازی، بسته بندی و صنایع تبدیلی برویم.

وی بر غافل نشدن از تجارت خارجی تاکید کرد و گفت: فعال سازی دیپلماسی اقتصادی در اولویت‌های مدیریت عالی استان است.

معاون اقتصادی استاندار مازندران با اشاره به تقاضای سایر کشورها از کیوی و مرکبات غرب استان، بیان کرد: در کنار آن نیروی انسانی بالنده و توانمند غرب مازندران، صنایع دستی، گردشگری از ظرفیت‌های مهم غرب استان است که باید به نحو شایسته استفاده شود.

خیریانپور وجود دو فرودگاه فعال در غرب استان را از ظرفیت‌های مهم برشمرد و گفت: خوشبختانه درآینده نزدیک شاهد شروع عملیات اجرایی یکی از بزرگترین سرمایه گذاری‌های خارجی در رامسر خواهیم بود و یکی از سرمایه گذاران عرب ۵۰ میلیون دلار ( ۸۰۰ میلیارد تومان ) برای راه اندازی دهکده سلامت و تندرستی سرمایه گذاری خواهد کرد که با راه اندازی این طرح در غرب استان به صورت هفتگی ۵ پرواز کشورهای عربی به رامسر اتفاق خواهد افتاد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: