۱۰۵۰۹
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۱
تعداد بازدید : ۵۰
ورزشی فوتبال

اخبار ویژه

نیمکت تیم‌های پایین‌نشین لیگ برتر فوتبال همچنان لرزان است و تاکنون چهار بار تغییر کرده است.

نیمکت تیم‌های پایین‌نشین لیگ برتر فوتبال همچنان لرزان است و تاکنون چهار بار تغییر کرده است.

به گزارش فراتیتر، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال طی دو روز گذشته برگزار شد که استقلال و سپاهان به لطف پیروزی‌های قاطعی که برابر نساجی و هوادار به دست آوردند، به رقابت خود در راه قهرمانی لیگ بیست‌وسوم ادامه دادند.

بازندگان این دو مسابقه دو قربانی داشتند و هر دو مربی این تیم‌ها، به کار خود پایان دادند. سیدمهدی رحمتی که به مالک باشگاه نساجی وعده داده بود تیم را در رتبه‌ای تک‌رقمی تحویل بدهد، با تداوم حضور سرخپوشان قائمشهری در جایگاه پانزدهم جدول از سمت خود استعفا کرد و باشگاه نساجی هم در پذیرش این استعفا درنگ نکرد!

محمود فکری نیز پیش از دیدار با سپاهان، اذهان را برای جدایی خود از هوادار آماده کرد و گفت اگر همچنان نتواند تفکرات خود را در تیم تهرانی پیاده کند، از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. شکست 5 بر صفر مقابل سپاهان بهترین زمان برای عملی کردن وعده فکری بود و شیشه عمر سرمربی سابق استقلال روی نیمکت تیم نوپای لیگ برتری شکست.

این دو اتفاق، تغییرات نیمکت‌های لیگ برتری را به عدد چهار رساند تا 25 درصد تیم‌ها با تغییر مربی نسبت به شروع مسابقات، وارد هفته چهاردهم لیگ برتر شوند. پیش‌تر فولاد خوزستان پس از استارت رقابت‌ها با سه شکست، با علیرضا منصوریان قطع همکاری کرد و رسول خطیبی که با پیکان تنها هشت امتیاز از 10 هفته به دست آورد، از سرمربیگری خودروسازان برکنار شد.
تاکنون نیمکت چهار تیم از پنج تیم پایین جدول لیگ برتر دچار تغییر شده که در این میان، نتایج فولاد و پیکان قبل و بعد از تعویض مربی تفاوت چندانی ندارد. ایگناسیو مارتینس با فولاد 11 امتیاز از هفت مسابقه گرفت که با وجود بهبود نسبت به دوران منصوریان، برای جدایی این تیم متمول از رده‌های پایانی جدول کافی نبوده است. رضا عنایتی نیز تاکنون دو امتیاز از سه دیدار گرفته که آماری ضعیف‌تر از خطیبی (میانگین 0.8 امتیاز از هر بازی) ثبت کرده است.

عبدالله ویسی که هفته گذشته از هدایت صنعت نفت استعفا کرد، تا نیم‌فصل در جمع نفتی‌ها می‌ماند و سیروس پورموسوی نیز با وجود استعفا از سرمربیگری استقلال خوزستان، همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. بعید نیست چندی بعد شاهد پایان همکاری مس رفسنجان با ساکت الهامی هم باشیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: