۱۰۵۹۹
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵
تعداد بازدید : ۴۱
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

رئیس باشگاه رئال مادرید در پی اعلام حکم دیوان دادگستری اروپا به سود سوپرلیگ اروپا، سخنرانی جالبی کرد.

رئیس باشگاه رئال مادرید در پی اعلام حکم دیوان دادگستری اروپا به سود سوپرلیگ اروپا، سخنرانی جالبی کرد.

به گزارش فراتیتر، فلورنتینو پرس در پی اعلام حکم دیوان دادگستری اروپا به سود سوپرلیگ اروپا و محکوم شدن اقدام اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) و فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برای ممانعت از تشکیل سوپرلیگ در سال 2021، گفت: از اعلام این حکم بسیار راضی هستیم. ما از طرف باشگاه رئال مادرید با رضایت فراوان از تصمیم دیوان دادگستری اروپا که مسئول تضمین اصول، ارزش ها و آزادی‌های ما است، استقبال می‌کنیم. در روزهای آینده ما دامنه این قطعنامه را به دقت بررسی خواهیم کرد، اما من دو نتیجه با اهمیت تاریخی را پیش‌بینی می‌کنم، اول اینکه فوتبال باشگاهی اروپا دیگر انحصاری نبوده و نخواهد بود و دوم اینکه از امروز باشگاه‌ها صاحب سرنوشت خود می‌شوند. باشگاه‌ها می‌بینند که حق ما برای پیشنهاد و ترویج مسابقات اروپایی که ورزش ما را مدرن می‌کند و طرفداران را از سراسر جهان جذب می‌کند، کاملاً به رسمیت شناخته شده است. خلاصه اینکه امروز اروپای آزادی‌ها دوباره پیروز شد و امروز فوتبال و هوادارانش هم پیروز شدند.

رئیس سوپرلیگ اروپا تصریح کرد: در مواجهه با فشارهایی که در بیش از دو سال اخیر بر ما وارد شد، امروز قانون، عقل و آزادی تحمیل شد و به همین دلیل رئال مادرید به خاطر فوتبال به کار خود ادامه خواهد داد. همانطور که تقریباً 70 سال پیش با ایجاد جام ملت‌های اروپا گامی اساسی در تاریخ فوتبال برداشتیم، امروز نیز دوباره وظیفه و مسؤلیت داریم که به فوتبال اروپا انگیزه جدیدی بدهیم که بسیار لازم است. برای این کار، ما به دفاع از یک پروژه مدرن، کاملاً سازگار با مسابقات ملی، باز برای همه، بر اساس شایستگی ورزشی و احترام به بازی جوانمردانه مالی، ادامه خواهیم داد. پروژه‌ای که پایداری اقتصادی را برای همه باشگاه‌ها به ارمغان می‌آورد و بیش از همه از بازیکنان محافظت می‌کند و هواداران را در سراسر جهان به وجد می‌آورد.

وی افزود: ما این کار را با وجود کمپین‌هایی که متحمل شده‌ایم، انجام خواهیم داد و بدون شک از امروز نیز تشدید خواهد شد، اما هیچکس نگفت که پایان دادن به یک انحصار پس از چندین دهه ساده است. ما با فرصت بزرگی برای بهبود فوتبال باشگاهی اروپا روبه‌رو هستیم. فوتبالی در اوج قرن بیست و یکم، با حکمرانی شفاف، که می‌داند چگونه با فناوری‌های جدید زندگی کند و بار دیگر شور و هیجانی را که هواداران واقعاً به آن نیاز دارند، برافروزد. اجازه دهید به باشگاه‌های اروپایی بگویم که ما با آغاز دوران جدیدی روبه‌رو هستیم که در آن می‌توانیم فارغ از گفت‌وگوهای سازنده، بدون تهدید، بدون اقدام علیه هیچ‌چیز یا کسی و با هدف نوآوری و مدرن کردن فوتبال، بر روی ادامه پرورش شور طرفداران کار کنیم.

رئیس باشگاه رئال مادرید در پایان خاطرنشان کرد: از امروز، سرانجام حال و آینده فوتبال اروپا در دست باشگاه‌ها، بازیکنان و هواداران آنهاست. سرنوشت ما متعلق به ماست و مسؤلیت بزرگی پیش‌روی ما است. این روز نشانه قبل و بعد است. این یک روز بزرگ برای تاریخ فوتبال و برای تاریخ ورزش است.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: