۱۰۶۰۱
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵
تعداد بازدید : ۴۷
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

پیشکسوت پرسپولیس: یحیی گل محمدی دیگر دانش فنی ندارد که در پرسپولیس ارائه کندباید بروند و از علی دایی یاد بگیرند.

پیشکسوت پرسپولیس: یحیی گل محمدی دیگر دانش فنی ندارد که در پرسپولیس ارائه کندباید بروند و از علی دایی یاد بگیرند.

به گزارش فراتیتر، اسماعیل حلالی با اشاره به تساوی پرسپولیس برابر استقلال خوزستان تاکید کرد: من بازی را دیدم. یک مقدار خودم احساس کردم بعد از دربی و حالا اتفاقاتی که در دربی افتاد هنوز تاثیرش روی بازیکنان پرسپولیس بود. یعنی از جو آن بازی بیرون نیامده بودند و حال و هوای دربی را داشتند. همین موضوع هم باعث شد انگیزه و تمرکز لازم را برای بازی استقلال خوزستان نداشته باشند. در سوی مقابل تیم استقلال خوزستان با انگیزه بالا و ۱۱ نفر با تمام وجود بازی می کردند که در نهایت توانستند یک مساوی کسب کنند.

وی افزود: من به تساوی با استقلال خوزستان کاری ندارم اما پرسپولیس رفته رفته دارد از کورس قهرمانی عقب می افتاد. باید بجنبیم. البته چند تا مصدوم هم داریم که اگر می رسیدند شرایط فرق می کرد. مخصوصا وحید امیری که خیلی می توانست به تیم کمک کند. ولی مشکلات فنی داریم زیاد هم درباره اش حرف زدم کادر فنی باید به ضعف های فنی توجه و در راستای رفع آنها اقدام کند.

او اضافه کرد: در دربی دقیقه ۹۵ در محوطه هیجده قدم مدافع تیم (علی نعمتی) جلوی بازیکن حریف تکل می زند(گرچه من معتقدم پنالتی نبود) اما یک مدفع چرا باید در آن سطح اینطور رفتار کند. آن هم روی توپی که نه ارزش خطا کردن نداشت. در کنارش ضعف هایی در دفاعی داشتیم که کادر فنی باید با برای حل آنها برنامه ریزی کند. باید مشکل راحت گل خوردن را حل کنیم. این را برای این می گویم که اگر می خواهیم در آینده بهتر شویم این مشکلات باید حل شود و اگر نخواهیم که دیگر هیچ.

حلالی در گفت و گو با همشهری آنلاین با بیان این مطلب که در یکسال گذشته همواره سعی کرده نقط ضعف های تیم را گوشزد کند تصریح کرد: من در یک سال گذشته هم هرگاه ضعفی بوده انتقاد کردم اما به خاطر این بوده که تیمم را دوست دارممی‌خواهم ایرادها رفع شود و تیم پرسپولیس روند خوب خودش را طی کند.

این پیشکسوت تیم پرسپولیس درباره اینکه یحیی گل محمدی نتوانسته در پرسپولیس پدیده ای را رو کند یا اگر بازیکنانی هم جذب شده اند در این تیم نتوانستند رشد کند تاکید کرد: بحث حفظ شرایط مطلوب بازیکن یک طرف ماجرا است. وقتی بازیکنی جذب می شود یک طرف ماجرا است طرف دیگر ماجرا نگهداری آمادگی بازیکنی است که جذب می کنید و به تیم می آورید. این هم به سیستم کاری شما برمی گردد. ما حامد لک را آوردیم و در لیگ قهرمانان آسیا عالی عمل کرد و به فینال آسیا رفتیم اما چرا بعد از یک سال حامد لک آنطور شد و افت داشت!؟ طوری شد که گفتن لک گلر نیست! اگر گلر نبود چرا همان اول که به پرسپولیس آمد در آسیا عالی کار کرد!؟

وی افزود: من احساس می کنم در چند حوزه از جمله فنی، روحی و روانی و طرز برخورد با بازیکنان در پرسپولیس مشکلاتی وجود دارد. شما اگر بلد نباشی خوب صحبت کنی در روحیه بازیکن اثر می گذارد. یک اخلاقی که به طور عجیبی در پرسپولیس شاهد بودیم و هستیم اینکه یحیی گل محمدی خودش را پشت سر بازیکنان قرار می دهد. یعنی برای اعتصاب و گرفتن حق و حقوق بازیکنان را پیش می‌اندازد و این خیلی بد است. به طور مثال در زمانی که علی دایی مربی پرسپولیس بود هیچ کس نمی توانست روی حرف او نظری بدهد.
حلالی تاکید کرد: حتی وقتی بازیکنان تصمیم می گرفتم بنا به عدم دریافت پول خود تمرین را تعطیل کنند به علی دایی می گفتند نظر شما ارجح است. مربی نباید پشت بازیکن قرار بگیرد ما زمانی کار از دستمان در رفت که جایگاه سرمربی پشت بازیکن قرار گرفت. بازیکن طوری رفتار که به خواسته خودش تمرین نکرد و آنجا بود که جایگاه سرمربی تیم پرسپولیس شکست. وقتی بازیکن نخواهد تمرین کند و مربی بگوید چشم. ما هم تو غار نبودیم و برای ۵۰سال قبل نیستم که این حرف ها را در مورد پیشکسوتان می گویند. خیلی ها شاید عوض بشوند اما من اینطور نیستم.

حلالی خطاب به بازیکنان پرسپولیس گفت: شما دیر یا زود پولت را می گیری اما باید در زمین مسابقه با تمام وجود بازی کنی و به فکر آن جوان ۲۳ ساله باشی که پای تلوزیون به خاطر تیم از دنیا می رود. شما هم پولت یک هزارتومانی هم کم نمی شود و به آن خواهی رسید اما این مسایل را هم در نظر بگیرد. آیندگان شما را خواهند دید و به افکار شما احترام خواهند گذاشت اگر این رفتارها را از شما ببیند شکل مناسبی ندارد. فوتبال یک روزی تمام می شود ولی همه این رفتارها در تاریخ ثبت می شود.

او اضافه کرد: تیم را آقایان به حاشیه بردند آن هم وقتی که در هفته چهارم تمرین تعطیل کردند و رفتند. مگر در هفته چهارم چنین اتفاقی می افتاد!؟ انگار یک کارمند بعد از ۵- ۶ روز به رییس خود بگوید چرا پول من را نمی دهید؟ پرسپولیس وقتی در بازی رفت مقابل الدحیل آن بازی خیلی خوب را انجام داد که من در ۳-۴ سال گذشته ندیده بودم و برای هر لحظه اش برنامه داشت به یکباره سرمربی تیم تمرین را تعطیل کرد و رفت و نتیجه اش این می شود که این روزها از پرسپولیس شاهد هستیم. ۳ روز بعد هم ۲ بازیکن در جریان بازی سر یک کاشته زدن با هم دعوا می کنند همه این ها عواقب همان تصمیم برای تعطیلی تمرین است. ما داریم چوب همان تعطیل کردن تمرین را می خوریم.

حلالی با بیان این مطلب که یحیی گل محمدی کارهای خوبی هم انجام داده است تصریح کرد: اما باید کارهای بد او هم بگویم. ما داریم چوب همان تعطیل کردن تمرین را می خوریم هنوز بعد از یک ماه روز نتوانستیم شرایط مطلوب پیدا کنیم در حالی که در آن مقطع با اختلاف ۳-۴ امتیاز صدر جدول لیگ بودیم و از آسیا هم حذف نشده بودیم و مشکلات فعلی را هم نداشتیم. باید کلی تلاش کنیم تا به شرایط نرمال برسیم.

او با انتقاد از جدایی آل کثیر و مهدی عبدی از پرسپولیس گفت: ما مهاجم نوک نداشتیم چرا آل کثیر را از دست دادیم. می گویند پول زیاد خواسته. همه بازیکنان پول زیاد خواستند. همه را راضی کردید و من می دانم چطور راضی کردید خب آل کثیر را هم راضی می کردید تا بماند. یا مهدی عبدی را می گفتید نمی دود رد کردید. می خواستید مهاجم خوب خارجی بیاورید مهاجم خوب ۱۰-۱۵ میلیون دلار هزینه دارد که هزینه اش از کل ورزش ما بیشتر می شود. مهدی عبدی مگر بد است؟ می گفتند چون دونده نیست بعد بازیکنی که به جای او آمد مگر می دود؟ این ها بی احترامی به اذهان عمومی است. انگار اذهان عمومی متوجه نیستند و فقط شما می فهمید.

این پیشکسوت تیم پرسپولیس با اشاره به اینکه یحیی گل محمدی دیگر دانش فنی ندارد که در پرسپولیس ارائه کند گفت: وقتی چنین شرایطی را احساس کرده در همان دوران بدنسازی پیش از فصل می تواند بیاید بگوید من انگیره و توان لازم را ندارم و پولم را هم نمی دهید خداحافظ من رفتم ولی وقتی کار را شروع می کنی اینگونه با مشکلات رفتار می کنید اصلا خوب نیست. ضمن اینکه افت بازیکنانی که جذب پرسپولیس شدند هم بسیار مشهود است. به طور نمونه دانیل اسماعیلی فرتبدیل به بازیکنی شده که اگر در ترکیب نباشد خیلی ها خوشحال می شوند اما اوایل که پرسپولیس امده بود اگر در یک مسابقه نبود جای خالی اش احساس می شد. اکثر بازیکنان همین شرایط را دارند. گولسیانی پارسال بهترین بازیکن خط دفاعی بود الان به بازیکنی تبدیل شده که بوده و نبودش زیاد احساس نمی شود هیچ وقت هم پنالتی از دست نمی داد اما الان پنالتی را گل نمی کند. به خاطر اینکه با افکارش بازی کردیم و نیمکت نشین شد و نتوانسته به شرایط ایده آل خودش برسد.

حلالی افزود: برای همین می گویم نگهداری بازیکن بعد از یک سال مهم است. جذب بازیکن خوب مهم است اما مهم تر حفظ و ارتقای فنی آن بازیکنان است. بیرانوند هم همین شرایط را دارد من در خاطرم است در زمان برانکو در ورزشگاه کاظمی حتی وقتی هوا تاریک بود مربی دروازه بان تمرینات اختصاصی را با بیرانوند داشت. همه چیز به افکار مان برمی گرددو خیلی مهم است وقتی افکارمان کوچک شود به مشکل می خوریم. من در سه سال زمان برانکو سرمربی امیدهای پرسپولیس بودم اما حتی این اجازه را داشتم به سالن تمرین بزرگسالان هم بروم و به دقت مسایل تیم را زیر نظر داشتم الان هم به دقت مسایل را زیر نظر دارم. چراکه علاقمند هستم. سال اول یحیی هم همین طور بودم. من نه دنبال جایگاهی برای خودم هستم و نه اینکه دنبال تخریب هستم. دنبال این هستم که تیم بهتر شود و تماشاگران لذت ببرند. وقتی تیم بد است به ریش ما می خندند. الان شنیدم رابطه یحیی با مدیرعامل بهتر شده امیدوارم واقعی باشد. هیچ وقت نمی گویم کادرفنی باید تغییر کند ما حمایت می کنیم. دشمن کادرفنی و تیم هم نیستیم. عضو هیچ گروه هم نیستم و نمی خواهیم از فرد خاصی حمایت کنیم. در ذاتم هم این مسایل وجود ندارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: