۱۲۸۶۸
دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۴
تعداد بازدید : ۶۲
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

روبرتو مانچینی در یک نشست خبری شلوغ و نسبتا طولانی، صحبت‌های عجیبی را درخصوص دلایل حذف چند ستاره مطرح تیم ملی عربستان به زبان آورد.

روبرتو مانچینی در یک نشست خبری شلوغ و نسبتا طولانی، صحبت‌های عجیبی را درخصوص دلایل حذف چند ستاره مطرح تیم ملی عربستان به زبان آورد.

به گزارش فراتیتر، تیم ملی عربستان فردا اولین بازی خود در تورنمنت جام ملت‌های 2023 قطر را با جدال مقابل عمان آغاز می‌کند. پس از اعلام لیست نهایی سعودی‌ها و کنار گذاشته شدن چند نام مهم و در صدر آنها نواف العقیدی، گلر النصر، همه در انتظار پاسخ مانچینی به این تصمیم بودند.

این نشست خبری با حضور پرتعداد خبرنگاران برگزار شد که موضوع اصلی این کنفرانس، پیرامون حذف چند ستاره مطرح از فهرست نهایی تیم ملی بود. بازیکنانی چون نواف العقیدی، سلمان الفرج و سلطان الغنام که توسط روبرتو مانچینی کنار گذاشته شدند.

1978937

سرمربی ایتالیایی با حضور در نشست خبری پیش از بازی گفت: ما برای بازی برابر تیم ملی عمان به خوبی آماده شده‌ایم و بازی اول همیشه مهم‌ترین و سخت‌ترین بازی است. می‌دانیم که تیم خوبی داریم و این مسابقات بسیار مهم است و تیم‌های بزرگ و برجسته‌ای در این مسابقات حضور دارند.

او ادامه داد: ماموریت ما در جام ملت‌های آسیا آسان نخواهد بود، اما هر کاری از دستمان بر بیاید انجام می‌دهیم تا جلوتر برویم. نمی‌دانم فردا با چهار بازیکن در بخش دفاعی بازی می‌کنیم یا با سه بازیکن. اما ما بیش از یک روش را امتحان کرده‌ایم. مهم‌ترین چیز در مسابقه فردا این است که با تمرکز بالا بازی کنیم.

1978938

مانچینی درخصوص تصمیمات جنجالی‌اش درباره حذف نواف العقیدی، سلمان الفرج و سلطان الغنام گفت: این بازیکنان بودند که نمی‌خواستند به تیم ملی بپیوندند، نه من. سلمان الفرج در اردوی اول، کسی بود که گفت نمی‌خواهد در بازی‌های دوستانه شرکت کند. سلطان الغانم و نواف العقیدی هم به من گفتند که نمی‌خواهند به تیم ملی بیایند. بازیکنان نباید تصمیم بگیرند که بازی کنند یا نه.

او ادامه داد: سلطان الغنام گفت که از بازی در تیم ملی راضی نیست. نواف العقیدی نیز به من گفت مشکلی برای حضور در تمرینات ندارد ولی سه روز پیش به مربی دروازه‌بانان گفت که اگر در ترکیب اصلی حضور نداشته باشد، نمی‌خواهد در اردوی تیم ملی بماند. هیچ‌کس نمی‌داند چه کسی بازی می‌کند، همه کسانی که به اینجا می‌آیند نماینده تیم ملی هستند.

1978939

سرمربی عربستان می‌گوید: سلمان الفرج نمی‌خواست به تیم ملحق شود و ما خیلی با او صحبت کردیم. لیست اولیه ما 50 بازیکن بود و 30 بازیکن آوردیم چون اردوی دو هفته‌ای داشتیم و ممکن بود بازیکنی مصدوم شود. اما محمد مران، هزازی و الغنام گفتند که از ماندن در تیم ملی راضی نیستند و به همین دلیل آنها اردو را ترک کردند.

مانچینی می‌گوید: من با رئیس فدراسیون فوتبال عربستان درباره این موضوع صحبت کردم و به او گفتم العقیدی می‌خواهد برود و این سومین‌بار است که چنین درخواستی می‌کند. به او اطلاع دادم که تصمیم دارم العقیدی را کنار بگذارم. ما وقت فکر کردن نداریم و به‌خاطر گروه تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم.

او گفت: بازیکنان باید برای کشورشان بجنگند. من نمی‌خواهم دوباره در مورد آنچه اتفاق افتاده است، صحبت کنم. دوست دارم بازیکنانی که برای لوگوی تیم ملی ارزش قائل هستند باقی بمانند نه آنهایی که برای خودشان بازی می‌کنند.

1978940

سرمربی سعودی‌ها در ادامه می‌گوید: بازیکنی مانند نواف العقیدی سه بار درخواست ترک اردوی تیم ملی را داشت. حضور یا عدم حضور او برای من مشکل بزرگی نیست. تیم ملی عربستان از هر بازیکنی بزرگتر است و هرکسی که نخواهد در اردو حضور داشته باشد، می‌تواند فورا از اینجا برود. بازیکنانی که حاضر به شرکت در اردو تیم ملی نشدند، دیگر به تیم ملی عربستان دعوت نمی‌شوند. ما همیشه گزینه‌هایی داریم که می‌خواهند نماینده تیم ملی باشند.

وی در مورد مشکل کم بازی کردن بازیکنان عربستانی گفت: می‌دانیم که بازیکنان سعودی در لیگ عربستان کمتر بازی می‌کنند و این بازیکنان خارجی که تعدادشان زیاد است، در بیشتر مسابقات به میدان می‌روند. شاید بازیکنان عربستانی به دلیل اینکه بازی‌های زیادی انجام نمی‌دهند، مشکل دارند. اما بعد از دو هفته تمرین با هم، از بازیکنان راضی هستم و مطمئنم در جام ملت‌های آسیا عملکرد خوبی خواهیم داشت.

سرمربی ایتالیایی درخصوص جاه‌طلبی‌هایش در این مسابقات گفت: اگر می‌خواهیم نتیجه بگیریم باید قوی باشیم، فوتبال گاهی عجیب است، ممکن است شروع قوی نداشته باشید، اما با شروع مسابقات همه چیز تغییر می‌کند. من زمانی‌که در ایتالیا بودم، لیگ را بد شروع کردیم و در رده ششم قرار گرفتیم ولی در نهایت قهرمان شدیم. باید به خودمان ایمان داشته باشیم.

مانچینی درباره بازیکنان محروم و فرصت‌های آنها در آینده برای حضور در تیم ملی صحبت کرد و گفت: می‌دانم بازیکنان باسابقه‌ای هستند که این کار را انجام می‌دهند و نمی‌توانند گاهی اوقات بازی کنند، من می‌توانم آنها را درک کنم. اما من نمی‌فهمم چرا که یک بازیکن جوان از بازی کردن برای تیم ملی خود خودداری می‌کند.

او درباره این موضوع افزود: شرایط عجیب است، برای اولین‌بار است که با این موضوع مواجه می‌شوم، اما به همه نظرها احترام می‌گذارم، اگر آنها نمی‌خواهند به تیم ملی بیایند، مشکلی نیست. بارها از آنها پرسیدیم، سه بار از نواف و دو بار از سلطان، برای من عجیب است که چرا به تیم ملی نیامدند.

مانچینی در پایان و درخصوص تیم‌های مدعی قهرمانی نیز گفت: تیم‌های ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و ایران، کشورهای مدعی قهرمانی هستند و بازیکنان باتجربه زیادی دارند. اما ما برای کسب بهترین نتایج خواهیم جنگید.

منبع: varzesh3
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: