۱۲۹۶۱
سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۷
تعداد بازدید : ۵۳
محمدی: با وجود همه مشکلات در حوزه نقدینگی و منابع، به دستاوردهای بزرگی در این حوزه دست یافته‌ایم و با پیگیری‌هایی که انجام شده است، امروز اعتبارات ریالی مورد نیاز صنایع دارو تأمین شد.

محمدی: با وجود همه مشکلات در حوزه نقدینگی و منابع، به دستاوردهای بزرگی در این حوزه دست یافته‌ایم و با پیگیری‌هایی که انجام شده است، امروز اعتبارات ریالی مورد نیاز صنایع دارو تأمین شد.

به گزارش فراتیتر، سیدحیدر محمدی عصر سه‌شنبه در اختتامیه دومین نمایشگاه سلامت بنیان در مصلی امام خمینی (ره) افزود: با وجود همه مشکلات در حوزه نقدینگی و منابع، به دستاوردهای بزرگی در این حوزه دست یافته‌ایم و با پیگیری‌هایی که انجام شده است، امروز اعتبارات ریالی مورد نیاز صنایع دارو تأمین شد.

وی با اشاره به برگزاری نمایگاه سلامت بنیان ادامه داد: بسیاری از مسئولانی که در چند روز برگزاری نمایشگاه در این رویداد حضور یافتند دستاوردهای آن را موجب خرسندی دانستد. شاید یکی از بزرگترین مزایای این نمایشگاه برای ما انرژی مثبتی است که ایجاد می‌کند و روایتی است که از پیشرفت ایران اسلامی ارائه می‌دهد.

محمدی تاکید کرد: اگر برآیند کار را ببینیم می‌توانیم متوجه شویم که چقدر حرکت‌ها در این حوزه مثبت بوده است. این نمایشگاه فرصتی بود تا بتوانیم از زحمات همه شرکت‌هایی که در خصوص دارو مواد اولیه تجهیزات و ملزومات پزشکی فعالیت دارند، تشکر کنیم.

پرداخت هشت هزار میلیارد تومان از مطالبات شرکت‌های پخش دارو
مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو از شناسه‌گذاری و اصالت‌سنجی زنجیره تامین دارو خبر داد و گفت: شناسه‌گذاری پلاسما که جزء صنایع زیرساختی و توسعه‌ای است از ابتدای دی آغاز شده است.

محمد پیکانپور افزود: بیش از ۳۰۰ قلم از داروهای معاونت بهداشت و بخشی دیگر از داروها به اصالت‌سنجی اضافه و تعداد این اقلام از ۱۳۳۳ به ۱۸۸۲ خواهد رسید.

وی اظهار داشت: سامانه شورتیج مبنای احصا کمبودهای دارویی به صورت سیستماتیک قرار گرفته است به همین منظور گزارش کمبودها از سوی معاونت‌ها و شرکت‌های پخش به طور کامل استخراج می‌شود.

پیکانپور تصریح کرد: هشت هزار میلیارد تومان از مطالبات شرکت‌های پخش در روزهای آتی از سوی سازمان هدفمندی پرداخت می‌شود که پنج همت به دانشگاه‌های علوم پزشکی و سه هزار میلیارد تومان برای سایر داروخانه‌های خصوصی اختصاص می‌یابد.

به گفته وی، استفاده از اوراق گام برای خرید ارز، درخواست تقسیط مابه‌التفاوت ارزی و اخذ تسهیلات ریالی در ۲ ماه اتی به منظور تامین نقدینگی در دستور کار است.

وی ادامه داد: سال گذشته صنعت دارو رشد منفی ۲.۵ درصدی داشت اما امسال تا شهریور به مثبت ۵.۱ رسید و تا پایان آذر بر مبنای گزارش بانک مرکزی در حالیکه میانگین رشد صنایع در کشور ۳.۳ درصد گزارش شد، میانگین رشد صنعت دارو ۱۱.۹ اعلام شده است.

عمق‌بخشی به تولید مواد اولیه دارویی آغاز شده است


نایب رییس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی نیز گفت: عمق‌بخشی به تولید در صنعت مواد اولیه دارویی و تکمیل زنجیره ارزش در این صنعت آغاز شده است.

محمدرضا موسوی اصفهانی افزود: به برخی کشورهای منطقه، مواد موثره دارویی صادر می‌شود و این صنعت قابل رقابت با رقبای چینی و هندی است.

موسوی اظهار داشت: اقتصادی شدن تولید مواد اولیه دارویی نیازمند حمایت سازمان غذا و دارو است. بنابراین این سازمان نیازمندی‌های کشور را در حوزه مواد اولیه دارویی به تولیدکنندگان اعلام کند و اطلاعات لازم برای برنامه‌ریزی تولید به این سندیکار ارائه شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: