۱۳۰۸۴
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱
تعداد بازدید : ۶۲
 بهای معاملات نفت برنت ۰.۳ درصد افزایش یافت.

 بهای معاملات نفت برنت ۰.۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش فراتیتر، بهای معاملات نفت برنت با ۲۱ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، به ۷۸ دلار و ۹ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۰ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش، به ۷۲ دلار و ۹۶ سنت در هر بشکه رسید.

اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت، به میزان ۱.۸۵ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۵ افزایش خواهد یافت و به ۱۰۶.۲۱ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. این گروه برای سال ۲۰۲۴، رشد تقاضا را به میزان ۲.۲۵ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی می کند که نسبت به گزارش ماه گذشته، تغییری نداشت.

با این حال، رشد قیمت ها فعلا محدود مانده زیرا بازار، عوامل گوناگون را مورد ملاحظه قرار داده است. ییپ جون رونگ، استراتژیست بازار شرکت آی جی در این باره گفت: قیمت نفت برنت طی دو هفته گذشته، در بازه محدودی معامله شده است زیرا فعالان بازار تلاش می کنند عوامل عرضه و تقاضا را در برابر تنش های ژئوپلیتیکی ارزیابی کنند. رشد غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا و احیای اقتصادی دشوار در چین، همچنان بر دورنمای تقاضا برای نفت سایه افکنده اما بازار نسبت به تحولات ژئوپلیتیکی، محتاط مانده است.

در این بین، سرمای زیر صفر درجه در ایالت داکوتای شمالی، باعث شد تولید نفت به میزان ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به کمتر از نصف تولید معمول خود برسد.

بر اساس گزارش رویترز، آمار رسمی ذخایر نفت آمریکا بعدازظهر روز جاری منتشر می شود. منابع آگاه با اشاره به گزارش موسسه امریکن پترولیوم، اعلام کردند ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته، به میزان ۴۸۰ هزار بشکه افزایش داشت.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: