۱۳۱۴۷
جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸
تعداد بازدید : ۸۵
 تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن به دنبال درگیری‌های خاورمیانه افزایش یافته و قیمت این فلز گرانبها را بالا برده است.

 تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن به دنبال درگیری‌های خاورمیانه افزایش یافته و قیمت این فلز گرانبها را بالا برده است.

به گزارش فراتیتر، تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن به دنبال درگیری‌های خاورمیانه افزایش یافته و قیمت این فلز گرانبها را بالا برده است. سرمایه‌گذاران منتظر تصمیم فدرال رزرو آمریکا در مورد سیاست نرخ بهره در سال جاری میلادی هستند.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.01 درصد افزایش به 2023 دلار و 25 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.16 درصدی به 2024 دلار و 90 سنت رسیده است.
به نظر می‌رسد تنش‌های ژئوپلیتیکی طلا را بالاتر از محدوده 2000 دلار نگه داشته است. البته بی‌ثباتی‌های بسیاری وجود دارد.
آمریکا در روز چهارشنبه حوثی‌های یمن را یک گروه تروریستی اعلام کرد. این اقدام به دنبال دومین حمله یمن به یک کشتی آمریکایی در دریای سرخ صورت گرفت.
رافائل باستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا در روز پنجشنبه گفت نسبت به کاهش زود هنگام نرخ بهره امیدوار است چون نشانه‌ها حاکی از کاهش تورم در ماه‌های آینده است.
تاجران 57 درصد احتمال می‌دهند روند کاهش نرخ بهره از ماه مارس آغاز شود.
پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.
قیمت نقره امروز با 0.23 درصد افزایش به 22 دلار 86 سنت رسید و پلاتین با 0.24 درصد افزایش 912 دلار و 95 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: