۱۳۱۷۷
جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۴۹
منظور: برای دولت سیزدهم برنامه‌ریزی اساسی بر اساس اولویت‌ها و نظام مسائل مدنظر است.

منظور: برای دولت سیزدهم برنامه‌ریزی اساسی بر اساس اولویت‌ها و نظام مسائل مدنظر است.

به گزارش فراتیتر، معاون رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم از کارنامه صحبت می‌کند و هر کارنامه خوبی به برنامه خوب و دقیق نیاز دارد. در همین راستا برای دولت سیزدهم برنامه‌ریزی اساسی بر اساس اولویت‌ها و نظام مسائل مدنظر است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مازندران، ضمن اشاره به اینکه، اقتصاد ایران یک دهه فرصت‌سوزی را پشت سر گذاشته و با تلاش دولت مردمی سیزدهم رشد اقتصادی آن از شرایط صفر و منفی خارج شده و اکنون و در سال جاری به هفت درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: میزان رشد اقتصادی کشور در ۶ ماه نخست امسال در حالی به ۷ درصد رسیده که نرخ بیکاری در کشور نیز ۷ درصد کاهش یافته است.

این مسئول بیان کرد: برای رفع موانع و مشکلات به نظرات تولیدکنندگان هم نیاز داریم. زیرا مشکل ما در حال حاضر تولید نیست، بلکه بازار رسانی و فروش است.

معاون رئیس‌جمهور گفت: اقتصاد ما باید مردم‌پایه باشد. نقش دولت نیز حمایتی، پشتیبانی کارها و رفع موانع از تولید است. با این روند میدان بازی برای تولیدکنندگان باز می‌شود و بهتر می‌توانند تولید کنند.

منظور با اشاره به ظرفیت‌های تولید محصولات کشاورزی و مواد غذایی در مازندران تصریح کرد: حل مسائل استان مازندران نیازمند راهبرد بلندمدت است و ما نیز در تلاش هستیم تا نظام مسائل استان را اولویت‌بندی و با تمام ظرفیت به بهبود آن کمک کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: در مازندران بهترین شرایط و عملکرد را بین استان‌های کشور داریم. نرخ بیکاری در این استان در دامنه ۵ درصد قرار گرفته و اتفاق خوبی در مجموعه کسب و کارها ثبت شده است.

وی گفت: باید کمک کنیم تا زیرساخت‌های استان با سرعت بیشتری تقویت شود. اکنون مشکل تولیدکنندگان این است که نمی‌توانند محصولات خود را بفروشند. باید کمک کنیم برای محصولات کشاورزی بازار شناسایی شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با انتقاد از واردات کالاها یادآور شد: شالیکار نگران فروش محصول و رقابت با قیمت کالای محصول خارجی است. در این زمینه نیازمند ساماندهی تعرفه‌های وارداتی هستیم. زیرا فقط در شرایط اضطرار به واردات نیاز داریم و واردات نباید به تولید آسیب بزند.

معاون رئیس‌جمهور توضیح داد: زنجیره تولید مرغ اجداد، مرغ مادر و تخم مرغ‌های نطفه‌دار در حال بازسازی است. زیرا در دوره‌ای به دلیل سیاست‌های نادرست این زنجیره دچار آسیب شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: باید بازار فروش مطمئنی را برای محصول فراهم کنیم. فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید برنج موجود در انبارها را خریداری کنند و خط اعتباری و سرمایه در گردش به آن‌ها داده شود تا توجه به بهبود وضعیت کشاورزان در دستور کار قرار گیرد. همچنین تلاش می‌کنیم تا مسئله چای و برنج در کشور مدیریت و مقادیر باقیمانده از محصولات در بازار جذب شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: