۱۳۱۷۹
جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶
تعداد بازدید : ۵۱
اولین محموله صادراتی مرکبات ایران از طریق بندر سالیانکا ارسال شد.

اولین محموله صادراتی مرکبات ایران از طریق بندر سالیانکا ارسال شد.

به گزارش فراتیتر، با اتمام مراحل طراحی و ساخت کریدور سرد در بندر ایرانی سالیانکا که با سرمایه‌گذاری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران انجام گرفته است، امکان بازرسی، نمونه‌برداری، انجام آزمایشات جهت ترخیص گمرکی و انتقال کالاهای فاسد شدنی کانتینرهای یخچالی به کامیون های یخچال دار در فضای کاملاً بهداشتی و دمای کنترل شده تحت نظارت سازمان های بهداشت روسیه فراهم شد.

این قابلیت در تمامی بنادر خزری روسیه، منحصر به فرد بوده و با ظرفیت نگهداری ۴۰ کانتینر یخچالی در منطقه گمرکی این بندر در کنار روش سنتی حمل زمینی، گامی تازه جهت توسعه صادرات ایران به روسیه ایجاد کرده است.

همچنین با پیگیری های مقامات استانداری مازندران و همکاری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، اولین محموله صادراتی شامل هشت دستگاه کانتینر یخچالی حاوی مرکبات استان مازندران که از بندر امیرآباد به مقصد آستراخان روسیه حمل شده بود، پس از انجام مراحل نظارت بهداشتی و تشریفات گمرکی و بارگیری در کامیون‌های یخچال‌دار، به مراکز عمده پخش در روسیه ارسال شد و محموله های بعدی نیز هم اکنون در حال حمل دریایی به روسیه هستند.

بندر سالیانکا در شمال غربی دریای خزر و از جمله بنادر واقع در استان آستاراخان روسیه که در دهانه رود ولگا قرار دارد هم اکنون تحت مالکیت و راهبری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

 

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: