۱۳۱۸۶
جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۷
تعداد بازدید : ۳۹
اقتصادی جهان

اخبار ویژه

دادگاه آمریکا، واردات اپل واچ را حین بررسی درخواست تجدید نظر اپل برای ممنوعیت واردات این کالا به دلیل نقض حق امتیاز اختراع رد کرد.

دادگاه آمریکا، واردات اپل واچ را حین بررسی درخواست تجدید نظر اپل برای ممنوعیت واردات این کالا به دلیل نقض حق امتیاز اختراع رد کرد.

 

به گزارش فراتیتر، در حالی که شرکت اپل، تصمیم دادگاه دولتی مبنی بر نقض پتنت‌های یک شرکت فناوری پزشکی برای سنجش اکسیژن خون را به چالش می‌کشد اما نتوانسته است دادگاه تجدیدنظر را برای واردات اپل واچ‌ به ایالات متحده متقاعد کند.

 

این فناوری اکسیمتر نام دارد و برای سنجش اکسیژن خون به کار می‌رود و شرکت ماسیمو حق امتیاز اختراع آن را در اختیار دارد.

 

به نقل از رویترز، رای دادگاه تجدیدنظر به معنای آن است که ساعت های حاوی فناوری اکسیمتر را نمی توان به آمریکا وارد کرد و از سوی دیگر اپل خواستار تجدیدنظر ممنوعیت وضع شده توسط کمیسیون بین المللی تجارت آمریکا(ITC) است.

 

ممنوعیت ITC برای واردات اپل واچ های سری 9 و اولترا2 به مدت کوتاهی در 26 دسامبر 2023 میلادی اجرایی شد. اما دادگاه تجدیدنظر در روز 27 دسامبر آن را لغو کرد تا درخواست اپل براق توقف طولانی تر این دستور را بررسی کند. در نتیجه این شرکت آمریکایی فروش ساعت های هوشمند خود را در همان روز از سر گرفت.

 

اسناد دادگاه نشان می دهد سازمان حفاظت از مرزها و گمرک آمریکا به طور جداگانه در 12 ژانویه 2024 میلادی پیشنهاد کرد اپل طراحی ساعت های هوشمند جدیدش را تغییر دهد تا ویژگی سنجش اکسیژن خون در آنها به کار نرود تا به این ترتیب محدودیت های وضع شده توسطITC نیز نقض نشود.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: