۱۳۲۲۷
جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۴۹
رئیس سازمان مالیاتی از صدور ۲۰ همت برگ تشخیص مالیاتی از محل ۱۱۰۰ مورد بازرسی خبر داد.

رئیس سازمان مالیاتی از صدور ۲۰ همت برگ تشخیص مالیاتی از محل ۱۱۰۰ مورد بازرسی خبر داد.

 

به گزارش فراتیتر، هادی سبحانیان با اشاره به اینکه، امروز بسیاری از گلایه های مردم از میزان پرداخت مالیات نیست بلکه ناشی از تبعیضی است که بعضا وجود دارد ؛ تاکید کرد، مردم می گویند پرداخت مالیاتشان عادلانه باشد یعنی بین همه فعالان اقتصادی بصورت عادلانه توزیع و دریافت شود.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف، باید عاملان و بانیان این تبعیض را شناسایی کنیم. یکی از ریشه ها و مجاری این بی عدالتی ها، بسترها و ابزارهای فسادزا است که جهت شناسایی و ریشه کنی آن از دو مسیر ورود کردیم؛ یکی برخوردهای موردی و موضعی است.

وی افزود: مسیر دوم در امر مبارزه با مفاسد، سیستمی است. سامانه ای کردن نظام مالیاتی ما را از برخوردها و تشخیص های سلیقه ای دور می کند. رسالت خودمان را بر کم کردن مداخلات افراد و بسترسازی برمبنای سیستمی قرار دادیم.

سبحانیان گفت: ظرفیت خوب قانونی در مبارزه با فساد از جمله سامانه سوت زنی وجود دارد که یک درصد از مالیاتی که وصول می شود به گزارش دهنده آن فرار مالیاتی پاداش داده می شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: در همین زمینه برای اولین بار به یک گزارش دهنده فرار مالیاتی از محل سوت زنی بیش از 500 میلیون تومان پاداش علی الحساب داده شد، که امکان افزایش این مبلغ هم وجود دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 30 هزار گزارش از طریق سامانه سوت زنی دریافت کرده ایم و این عزم جدی را نظام مالیاتی از این منظر دنبال می کند، گفت: به 120 نفر از گزارش دهندگان سامانه سوت زنی پاداش با رقم های مختلف متناسب با میزان فرار گزارش پرداخت شده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه پارادایم نظام مالیاتی باید بر مبنای اصالت ادعای مودی باشد که این امر به کمک نظام مالیاتی هوشنند مبتنی بر حاکمیت داده قابل تحقق است، گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، محمل اصالت بخشیدن به اظهارات مودیان است.

سبحانیان افزود: از ابتدای این دولت بیش از 1100 بازرسی مالیاتی انجام دادیم که منجر به صدور برگ تشخیص حدود 200 هزار میلیارد ریالی شده و حدود 65 هزار میلیارد ریال آن قطعی شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: