۱۳۲۵۶
شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۶
تعداد بازدید : ۲۴
سیاسی خارجی

تازه ها

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد حدود ۲۰ هزار کودک در جهنم جنگ غزه از زمان آغاز آن در هفت اکتبر به دنیا آمده‌اند.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد حدود ۲۰ هزار کودک در جهنم جنگ غزه از زمان آغاز آن در هفت اکتبر به دنیا آمده‌اند.

به گزارش فراتیتر، تس انگرم، سخنگوی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) پس از بازگشت اخیر خود از غزه، مشاهدات خود را از خونریزی مادران تا حد مرگ و پرستاری که مجبور به عمل سزارین روی شش زن باردار فوت شده بود، بازگو کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، وی از طریق تماس ویدیویی از امان به خبرنگاران در ژنو گفت: هر ۱۰ دقیقه یک نوزاد در میانه این جنگ وحشتناک متولد می‌شود. مادر شدن باید مناسبتی برای جشن و شادی باشد. اما در غزه، کودک دیگری متولد شده و وارد جهنم می‌شود.

وی بر ضرورت اقدام فوری بین‌المللی تأکید کرد و گفت: دیدن رنج نوزادان تازه متولد شده در حالی که برخی از مادران تا حد مرگ خونریزی می‌کنند، باید همه ما را نگران کند.

این مسؤول یونیسف همچنین دیدارهای «دل‌خراش» با زنانی را توصیف کرد که این مصیبت‌ها را تجربه می‌کنند. یکی از آنها، مشاعل است که زمانی که باردار بود خانه‌اش بمباران شد و شوهرش چندین روز زیر آوار گیر افتاد. جنین او از آن زمان از حرکت ایستاده است.

سخنگوی یونیسف گفت: اکنون مطمئنیم که جنین حدود یک ماه پس از بمباران مرده است و مشاعل همچنان منتظر مراقبت‌های پزشکی است. بهتر است هیچ کودکی در این کابوس متولد نشود.

شهادت‌های تکان دهنده

وی همچنین داستان پرستاری را تعریف کرد که گفت در هشت هفته گذشته شش زن فوت شده را سزارین کرده است.

او گفت: مادران در دریافت مراقبت‌های پزشکی، تغذیه و محافظت کافی قبل، حین و بعد از زایمان با چالش‌های غیر قابل تصوری روبرو هستند. وضعیت زنان باردار و نوزادان در نوار غزه غیرقابل تصور است و نیازمند اقدامات فشرده و فوری است.

وی افزود: میزان مرگ و میر نوزادان در غزه هنوز مشخص نیست. کودکان اکنون به دلیل بحران انسانی و همچنین به دلیل بمب و گلوله جان خود را از دست می‌دهند.

این مسؤول اشاره کرد بیمارستان اماراتی در رفح، در جنوب نوار غزه، اکنون خدمات خود را به اکثر زنان باردار در غزه ارائه می‌دهد.

وی فاش کرد در شرایط ازدحام بیش از حد و منابع محدود، تیم‌های پزشکی مجبور هستند مادران را ظرف سه ساعت پس از سزارین از بیمارستان خارج کنند. این شرایط مادران را در معرض خطر سقط جنین، مرگ، زایمان زودرس و آسیب‌های روانی قرار می‌دهد. زنان باردار و شیرده و نوزادان در شرایط «غیرانسانی» در کمپ‌های موقت زندگی می‌کنند، از سوءتغذیه رنج می‌برند و با خطر استفاده از آب ناسالم مواجه هستند.

او گفت: این امر حدود ۱۳۵ هزار کودک زیر دو سال را در معرض خطر سوء تغذیه حاد قرار می‌دهد. بشریت نمی‌تواند اجازه دهد این وضعیت فاجعه بار بیش از این ادامه یابد. مادران و نوزادان تازه متولد شده نیاز به آتش بس انسانی دارند.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: