۱۳۲۶۲
شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۶
تعداد بازدید : ۴۳
مدیر عامل شرکت توانیر: در ۶، ۷ ماه گذشته یک دوره آزمایشی به صورت صادرات و واردات مساوی و یا تراز معادل صفر را اجرا کردیم.

مدیر عامل شرکت توانیر: در ۶، ۷ ماه گذشته یک دوره آزمایشی به صورت صادرات و واردات مساوی و یا تراز معادل صفر را اجرا کردیم.

به گزارش فراتیتر، مصطفی رجبی‌مشهدی درباره آخرین وضعیت صادرات برق به کشور ترکیه اظهار داشت: ما جلسات خیلی خوبی با مقامات مربوطه این کشور داشتیم و در ۶، ۷ ماه گذشته یک دوره آزمایشی به صورت صادرات و واردات مساوی و یا تراز معادل صفر را اجرا کردیم.

وی افزود: با توجه به مابه‌التفاوت مصرف و زمان نیاز به برق در ایران و ترکیه برای روزهای خاص مثلا روزهایی ما تعطیل بودیم برق را صادر می‌کردیم و در روزهای تععطیلی کشور ترکیه برق را از این کشور دریافت می‌کردیم.

مدیر عامل شرکت توانیر تاکید کرد: تست‌های اولیه انجام شده و تا حدود ۶۰۰ مگاوات امکان تبادل برق بین ایران و ترکیه وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که بزودی فاز اجرایی و تجاری تبادل برق دو کشور آغاز خواهد شد، با توجه به تفاهمات خوبی داشتیم که امیدواریم این همکاری شکل گرفته و به مرحله عملیات برسد.

رجبی‌مشهدی درباره در خصوص تبادل برق با روسیه نیز بیان داشت: تبادل برق با کشور روسیه نیازمند این است که برخی زیرساخت‌ها از جمله زیرساخت‌های الکتریکی در دو کشور فراهم شود، خوشبختانه در تست و آزمونی که صورت گرفته نتایج خوبی حاصل شده و امکان برقراری ارتباط الکتریکی بین دو کشور فراهم است.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: