۱۳۳۰۱
شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
تعداد بازدید : ۷۴
ضیغمی: دلیل طولانی شدن عرضه خودروهای وارداتی را از پلیس راهور بپرسید.

ضیغمی: دلیل طولانی شدن عرضه خودروهای وارداتی را از پلیس راهور بپرسید.

به گزارش فراتیتر، براساس آمار، تاکنون بیش از 8 هزار خودرو وارد بنادر کشور شده که از این مقدار بیش از 4 هزار دستگاه نیز ترخیص شده اما نکته‌ای که وجود دارد این است که از این تعداد خودروی ترخیص شده، کمتر از 100 دستگاه خودرو به خریداران تحویل شده است.

این در حالی است که مطابق آمار، تا 12 دی‌ماه امسال، تعداد خودروی ثبت سفارش شده 93 هزار و 343 عدد است و تعداد خودروهای وارد شده به کشور تاکنون 9 هزار و 176 عدد؛ تعداد خودروهای در حال حمل 10 هزار و 176 عدد و تعداد خودروهای عرضه شده به افراد ثبت نامی 8 هزار و 220 عدد و تعداد خودروهای پلاک شده حدود 4 هزار عدد است؛ درحالی که کل افراد ثبت نام شده و حائز شرایط 33 هزار و 538 نفر و افراد منصرف شده 3 هزار و 505 نفر و افراد مانده در صف 30 هزار و 433 نفر و افراد تعیین تکلیف شده 7 هزار و 121 نفر هستند.

در حال حاضر عدم شفاف‌سازی و تحویل قطره‌چکانی خودروهای وارداتی به مردم در حالی انجام می‌شود که بازار قیمت خودروهای وارداتی هر روز ملتهب‌تر شده و شاهد رقم‌های بسیار بالایی است.

امروز مشخص نیست شرکت‌ها و حتی وزارت صنعت چه تعداد خودرو به مردم تحویل داده‌اند و اینکه چرا شرکت‌ها تمایلی به تحویل خودروها به مردم ندارند؟

«مهدی ضیغمی» رئیس سازمان توسعه تجارت در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم می‌گوید: شرکت‌های واردکننده اعلام می‌کنند که خودروها در روند شماره‌گذاری هستند؛ البته شرکت‌ها می‌گویند این فرایند زمان‌بر است.

وی با تأکید بر اینکه شرکت‌ها می‌گویند پلیس راهور در اظهارنامه‌ها فرایند را زمان‌بر می‌کند، گفت: دلیل طولانی شدن عرضه خودروها را باید از پلیس راهور جویا شد که آیا این موضوعات صحت دارد یا اینکه شرکت‌ها از این زمان‌بر بودن استفاده می‌کنند تا ریال بیشتری دستشان بماند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: