۱۳۳۴۷
يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۴۱
ورزشی فوتبال

اخبار ویژه

کارشناس فوتبال کشورمان و مدرس AFC با انتقاد از عملکرد تیم ملی در دیدار مقابل هنگ‌کنگ گفت، به نظر می‌رسید شاگردان قلعه‌نویی خواب بوده‌اند.

کارشناس فوتبال کشورمان و مدرس AFC با انتقاد از عملکرد تیم ملی در دیدار مقابل هنگ‌کنگ گفت، به نظر می‌رسید شاگردان قلعه‌نویی خواب بوده‌اند.

به گزارش فراتیتر، مسعود اقبالی، درباره پیروزی تیم ملی برابر هنگ‌کنگ و انتقادهایی که از عملکرد فنی این تیم صورت گرفت، اظهار داشت: این یکی از بدترین بازی‌هایی بود که از تیم ملی دیدیم و طبیعتاً دلایلش را کادر فنی بهتر می‌داند. ما با اینکه شش امتیاز از دو بازی گرفته‌ایم، ولی نمایش چندان خوبی از لحاظ فنی نداشتیم و این جای تعجب دارد. تیم ملی بازیکنان باتجربه‌ای را به این جام برده است که از لحاظ اعتمادبه‌نفس و مسائل روحی و روانی مشکلی ندارند، ولی کادر فنی باید موشکافی کند که چرا چنین نمایشی را از خودمان نشان داده‌ایم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اشتباهاتی که در خط دفاعی و کارهای تدافعی انجام می‌دهیم بچگانه است و در بازی با فلسطین از خط دروازه تا خط حمله بازیکنان نمی‌دانستند که برنامه تاکتیکی تیم چیست و اگر قرار باشد با چنین نمایشی مقابل کره یا ژاپن بازی کنیم قطعاً شکست خواهیم خورد. مشخص نیست بازیکنان بعد از بازی با فلسطین چگونه استراحت و ریکاوری کردند، آنها در بازی با هنگ‌کنگ انگار خواب بودند!

کارشناس فوتبال کشورمان در واکنش به صحبت‌های امیر قلعه‌نویی که از عملکرد فنی تیم ابراز رضایت کرده بود، تأکید کرد: سرمربی ممکن است از تیمش حمایت کند، ولی ما نباید ضعف‌ها را نادیده بگیریم. ما در کلاس‌های مربیگری می‌گوییم که سرمربی در کنفرانس نباید از بازیکنان یا تیم انتقاد کند و این موضوع باید دور از فضای رسانه‌ای انجام شود، ولی اگر حرفی بدون منطق زده شود قطعاً سرمربی هم زیر سؤال می‌رود. کادر فنی تیم ملی باید حقایق را ببیند و در این وضعیت درصدد حل مشکلات فنی تیم باشند.

اقبالی در مورد اینکه آیا ایران شانسی برای قهرمانی دارد، گفت: با این نمایشی که جلوی فلسطین و هنگ‌کنگ داشتیم شانس زیادی نخواهیم داشت، ولی فوتبال ورزشی بی‌رحم است و این را هم باید در نظر گرفت که حرکت تیم ملی ایران سینوسی است و گاهی اوقات نتایجی می‌گیرد که خیلی‌ها تصور نمی‌کنند. اگر در بازی‌های سخت مقابل کره یا ژاپن آگاهانه بازی کنیم و کادر فنی و بازیکنان کمترین اشتباه را داشته باشند، می‌توانیم به موفقیت در این جام امیدوار باشیم، ولی اگر با شیوه‌ای که در این دو بازی داشتیم ادامه دهیم، شانس زیادی برای قهرمانی نخواهیم داشت.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: