۱۳۳۵۰
يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۷
تعداد بازدید : ۳۸
ورزشی فوتبال

اخبار ویژه

دروازه‌بان فرانسوی میلان که در واکنش به توهین‌های نژادپرستانه هواداران اودینزه، زمین بازی را ترک کرده بود؛ در این خصوص صحبت کرد.

دروازه‌بان فرانسوی میلان که در واکنش به توهین‌های نژادپرستانه هواداران اودینزه، زمین بازی را ترک کرده بود؛ در این خصوص صحبت کرد.

به گزارش فراتیتر، تیم فوتبال میلان شب گذشته (شنبه) در حالی در هفته بیست‌ویکم سری A ایتالیا موفق شد به پیروزی دراماتیک 3 بر 2 مقابل اودینزه دست یابد که این بازی به مدت 10 دقیقه به خاطر توهین نژادی هواداران تیم میزبان یعنی اودینزه به مایک مینیان دروازه‌بان فرانسوی میلان به حالت تعلیق درآمد. این اتفاق در دقیقه 33 بازی رخ داد و بازیکنان میلان هم در حمایت از هم‌تیمی 28 ساله خود زمین بازی را ترک کردند.

مایک مینیان پس از این دیدار در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» گفت: اتفاقی که در نیمه اول افتاد این بود که در اولین شروع مجددی که می‌خواستم از جلوی دروازه‌مان داشته باشم، صدای میمون شنیدم اما چیزی نگفتم. بار دوم که برای گرفتن توپ رفتم، دوباره آن را شنیدم و این موضوع را به اطلاع داور چهارم و نیمکت میلان رساندم.

وی افزود: من گفتم که ما نمی‌توانیم این‌طور فوتبال بازی کنیم. این اولین باری نیست که چنین اتفاقی می‌افتد. باید بگوییم کاری که آنها می‌کنند، اشتباه است؛ البته کل جمعیت این کار را نکردند و بیشتر هواداران می‌خواهند تیم خود را تشویق کنند و شما را مورد تمسخر قرار دهند که این طبیعی است اما توهین نژادی نمی‌کنند.

دروازه‌بان فرانسوی میلان که هم‌تیمی‌هایش و اعضای کادر فنی میلان در تونل منتهی به رختکن سعی کردند او را آرام کنند و در نهایت برای از سرگیری بازی راهی زمین شدند، در ادامه خاطرنشان کرد: ما یک تیم قوی داریم، همانند یک خانواده هستیم و همه در آن لحظه از من حمایت کردند. ما به زمین برگشتیم تا سخت‌تر برای کسب پیروزی تلاش کنیم، چون بهترین پاسخ به اقدام هواداران اودینزه، کسب پیروزی بود.

مینیان همچنین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «DAZN» گفت: بابت اتفاق صورت گرفته عصبانی بودم، چون اولین مسابقه‌ای نیست که اتفاق می‌افتد. نمی‌خواستم بازی کنم اما ما یک خانواده هستیم و نمی‌توانستم هم‌تیمی‌هایم را آن‌طور رها کنم.

وی در خصوص اینکه هم‌تیمی سابقش که اخیراً به عنوان مشاور ارشد مالکان و مدیریت ارشد این باشگاه منصوب شده، در تونل منتهی به رختکن به او چه گفت، اظهار داشت: زلانان به من گفت که به لحاظ ذهنی قوی بمانم و بهترین پاسخ به این توهین‌های نژادی کسب پیروزی در این دیدار است.

میلان که تا دقیقه 83 این بازی با نتیجه 2 بر یک در نتیجه عقب بود، در نهایت با گل‌های لوکا یوویچ (83) و نواه اوکافور (3+90) به یک پیروزی دراماتیک رسید، با این برد 45 امتیازی شد و جایگاه سومی‌اش در جدول رده‌بندی سری A ایتالیا را استحکام بخشید. اینتر 51 امتیازی و یوونتوس 49 امتیازی که یک بازی کمتر از میلان انجام داده‌اند، به ترتیب در رده‌های اول و دوم ایستاده‌اند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: