۱۳۴۱۸
دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۴۷
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۳ درصد کاهش به ۷۸ دلار و ۵۴ سنت رسید.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۳ درصد کاهش به ۷۸ دلار و ۵۴ سنت رسید.

به گزارش فراتیتر، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه کاهش یافت. مشکلات اقتصادی همچنان بر دورنمای تقاضای جهانی برای نفت تاثیر می‌گذارد و از نگرانی‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و حمله به یک پایانه صادرات سوخت در روسیه پیشی گرفته است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 2 سنت معادل 0.03 درصد کاهش به 78 دلار و 54 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 20 سنت معادل 0.27 درصد کاهش 73 دلار و 21 سنت معامله می‌شود.

اوکراین ادعا می‌کند یک پایانه صادرات سوخت روسیه را هدف قرار داده است. شرکت تولید کننده نفت نواتک روسیه در روز یکشنبه اعلام کرد مجبور است برخی از فعالیت‌های خود در پایانه دریای بالتیک را به خاطر آتش سوزی متوقف کند.
در خاورمیانه جنگ در غزه شدت گرفته و آمریکا یک موشک ضد کشتی دیگر را که آماده شلیک توسط یمن در خلیج عدن بود منهدم کرده است.
حمله به کشتی‌ها توسط یمن در دریای سرخ و خلیج عدن تجارت جهانی را مختل کرده است. بازارهای نفت خام اروپا و آفریقا با کمبود مواجه شده و قیمت قراردادهای یک ماهه نفت برنت نسبت به قراردادهای 6 ماه گرانتر و اختلاف آنها به یک 1 دلار و 99 سنت رسیده است، یعنی بالاترین رقم از ماه نوامبر.
آخرین پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی، اداره اطلاعات انرژی آمریکا و اوپک در مورد تقاضای نفت در 2024 بین 1.24 و 2.25 میلیون بشکه در روز متفاوت است. اما هرسه این سازمان‌ها معتقدند رشد تقاضا در 2025 آهسته خواهد شد.
تعداد چاه‌های فعال نفت در آمریکا دو حلقه طی یک هفته گذشته کاهش یافته و به 497 رسیده است یعنی پایین‌ترین تعداد از اواسط نوامبر.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: