۱۳۴۸۲
دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
تعداد بازدید : ۵۳
رئیس سازمان حج و زیارت از سفر هیأتی از عربستان به ایران برای بررسی مسائل فنی و امنیتی خبر داد و گفت: پس از بررسی این هیأت، وضعیت سفرهای عمره مشخص می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت از سفر هیأتی از عربستان به ایران برای بررسی مسائل فنی و امنیتی خبر داد و گفت: پس از بررسی این هیأت، وضعیت سفرهای عمره مشخص می‌شود.

به گزارش فراتیتر، سیدعباس حسینی ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ در شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه و حج، انگیزه سفر هیأت عربستانی به ایران را بررسی مسائل فنی و امنیتی و بازدید از فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و مشهد عنوان کرد و افزود: با بازگشت و اعلام بررسی این هیأت، وضعیت سفرهای عمره مشخص و به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ که ریاست این شورا را به عهده دارد، با بیان اینکه اقدامات قبلی عربستان در حوزه عمره موجب شد مردم و سازمان حج و زیارت دچار مشکل شوند، گفت: امیدواریم با رفع مسائل، این وضعیت جبران و زائران ایرانی با بازنگری در برنامه‌ریزی، اعزام‌ها و هدایت مناسب در کنار زائران دیگر کشورها، هرچه زودتر در این سفر معنوی حاضر شوند.

درحالی که قرار بود اعزام زائران ایرانی به عمره پس از حدود هشت سال توقف، از ۱۳ دی‌ماه ۱۴۰۲ آغاز شود، سازمان هواپیمایی اطلاع داد به دلیل صادر نشدن مجوز پرواز از سوی عربستان، این سفر تعلیق شده است. سخنگوی سازمان هواپیمایی به تازگی اعلام کرده است «برای اعزام زائران عمره به عربستان هیچ مشکل فنی وجود ندارد و مشکل اصلی برای صدور مجوز پرواز از سوی عربستان مربوط به برخی توافقات بین سازمان هواپیمایی دو کشور است که برای حل آن نیز از طرق مختلف در حال رایزنی هستیم.»

تازه‌ترین آمار ثبت‌نام حج

در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت همچنین اعلام شد که حدود ۳۲ هزار نفر پیش‌پرداخت اولیه برای اعزام به حج تمتع آینده را واریز کرده‌اند. غلامرضا رضایی ـ معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت ـ روند ثبت‌نام برای حج تمتع آینده را خوب ارزیابی کرد و از اعلام اولویت‌های جدید تا تکمیل شدن سهمیه استان‌ها خبر داد.

معاون سازمان حج و زیارت گفت: برنامه حج ۱۴۰۳ بر اساس زمان‌بندی درحال پیگیری است و بویژه اعلام نرخ ارز برای مشخص شدن هزینه نهایی حج و انتقال ارز مورد نیاز برای تأمین هزینه‌ها در عربستان ضروری است.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: