۱۳۵۵۵
سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۹
تعداد بازدید : ۳۵
ورزشی فوتبال

اخبار ویژه

در جدیدترین رتبه‌بندی باشگاه‌های آسیا الهلال در رتبه نخست ایستاد و پرسپولیس ‏بالاتر از دیگر باشگاه‌های ایرانی رتبه سیزدهم را به خود اختصاص داد. ‏

در جدیدترین رتبه‌بندی باشگاه‌های آسیا الهلال در رتبه نخست ایستاد و پرسپولیس ‏بالاتر از دیگر باشگاه‌های ایرانی رتبه سیزدهم را به خود اختصاص داد. ‏

به گزارش فراتیتر، فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال ‏ifhhs‏ امروز فهرست ‏جدید بهترین باشگاه‌های آسیا را معرفی کرد. ‏در این فهرست دو باشگاه ایرانی بین سی باشگاه اول قاره آسیا حضور دارند و پرسپولیس و سپاهان به ترتیب رتبه‌های 13 و 18 را به خود اختصاص داده‌اند. 

صدر این فهرست به باشگاه الهلال عربستان تعلق دارد و ‏فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال این باشگاه عربستانی که ‏در حال حاضر صدرنشین لیگ روشن است را بهترین باشگاه آسیا می‌داند. ‏دومین باشگاه عربستانی النصر است که در رتبه پنجم قرار گرفته است. رتبه‌های دوم و چهارم در اختیار کره و ژاپن قرار دارد. 

1982077

 ‏

رتبه باشگاه‌های ایرانی در آسیا

اولین باشگاه ایرانی در فهرست ‏ifhhs‏ پرسپولیس است که با 89 امتیاز رتبه سیزدهم آسیا را ‏به خود اختصاص داده است. 

دومین باشگاه ایرانی سپاهان است که با 80.5 امتیاز در رتبه هجدهم رتبه‌بندی باشگاه‌های آسیایی حضور دارد.  

1982078

بعد از الهلال، باشگاه پوهانگ استیلرز کره جنوبی در رتبه دوم باشگاه‌های آسیایی قرار داشته و دو باشگاه ژاپنی کاواساکی فرونتال و اوراوا ردز در رتبه‌های سوم و چهارم ایستاده‌اند. 

بهترین باشگاه آسیا: رتبه 31 دنیا

در رده‌بندی کلی دنیا اولین باشگاه آسیایی، الهلال، در رتبه 31 ایستاده است. پوهانگ استیلرز در رتبه‌بندی جهانی باشگاه شماره 80 دنیا است. 

رتبه باشگاه‌های ایرانی در رده‌بندی جهانیپرسپولیس که در آسیا رتبه سیزدهم را به خود اختصاص داده در دنیا باشگاه 192 را به خود اختصاص داده و موفق شد جزئی از 200 باشگاه برتر دنیا باشد.  سپاهان که در آسیا پنج پله پایین‌تر از پرسپولیس در رتبه هجدهم قرار دارد در رده‌بندی جهانی باشگاه شماره 227 است. 

سهم باشگاه‌های آسیایی از 30 رتبه برتر قاره

عربستان سعودی: 4 باشگاه

کره جنوبی: 6 باشگاه

ژاپن: 7 باشگاه

ایران: 2 باشگاه

قطر: 2 باشگاه

امارات: 2 باشگاه

ازبکستان: 2 باشگاه

چین: 2 باشگاه

تایلند: 2 باشگاه

عراق: یک باشگاه

منبع: varzesh3
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: