۱۳۶۷۶
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۵
تعداد بازدید : ۳۳
رئیس کل گمرک ایران تجارت ایران و ترکیه در ۱۰ ماهه سال جاری را ۹.۵ میلیارد دلار اعلام کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد کاهش داشته است.

رئیس کل گمرک ایران تجارت ایران و ترکیه در ۱۰ ماهه سال جاری را ۹.۵ میلیارد دلار اعلام کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد کاهش داشته است.

به گزارش فراتیتر، با اعلام معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران ، تجارت ایران و ترکیه در 10 ماهه سال جاری به میزان 10 میلیون و 297 هزار تن و به ارزش 9 میلیارد و 541 میلیون دلار بوده است.
معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با اعلام این خبر، در خصوص میزان صادرات به کشور ترکیه در 10 ماهه امسال گفت: در این مدت 6 میلیون و 751 هزار تن کالا به ارزش 3 میلیارد و 498 میلیون دلار به ترکیه صادر شده است.
محمد رضوانی فر گفت: این میزان کالاهای صادراتی به لحاظ وزنی و ارزشی به ترتیب 47.51 درصد و 47.11 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد.

به گفته وی، در این مدت 3 میلیون و 546 هزار تن کالا به ارزش 6 میلیارد و 44 میلیون دلار از ترکیه وارد کشور شده است که به لحاظ وزن 16.93 درصد و از حیث ارزش 18.74 درصد افزایش داشته است.
وی در خصوص آمار میزان ترانزیت خارجی ورودی از کشور ترکیه و خروجی به مقصد این کشور اظهار داشت: میزان ترانزیت خارجی ورودی از کشور ترکیه در 10 ماهه سال جاری به میزان یک میلیون و 135 هزار تن و میزان ترانزیت خارجی خروجی به مقصد کشور ترکیه 697 هزار تن بوده است که میزان ترانزیت خارجی ورودی از کشور ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل 13.82 درصد و میزان ترانزیت خارجی خروجی به مقصد این کشور 17 درصد کاهش داشت.
معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران در خصوص دو قلم عمده کالای صادراتی به ترکیه گفت: گاز طبیعی مایع شده به ارزش 955 میلیون دلار و اوره به ارزش 616 میلیون دلار دو قلم عمده کالاهای صادراتی به ترکیه در 10 ماهه امسال بوده است.
عمده‌ترین اقلام وارداتی از کشور ترکیه در 10 ماهه امسال به کالاهایی همچون طلا به اشکال خام، روغن دانه آفتابگردان و تراکتور‌ها اختصاص داشت.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: