۱۳۷۸۲
جمعه ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۴۹
اجتماعی آموزش

تیتر یک خبر ویژه

طبق گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس، قرارداد معلمان خرید خدمات آموزشی به صورت شرکتی در هفته آینده بسته خواهد شد و دو ماه از حقوق این افراد پرداخت خواهد شد.

طبق گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس، قرارداد معلمان خرید خدمات آموزشی به صورت شرکتی در هفته آینده بسته خواهد شد و دو ماه از حقوق این افراد پرداخت خواهد شد.

به گزارش فراتیتر، معلمان خرید خدمات آموزشی که جزو معلمان غیررسمی آموزش و پرورش هستند از ابتدای مهر امسال تا امروز بدون حقوق و بیمه و حتی قرارداد در حال تدریس در کلاس‌های درس هستند.

26 هزار معلم خرید خدمات امسال در کلاس‌های درس حضور دارند و به گفته محمد وحیدی؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در مذاکره با مسئولان سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی مقرر شد، ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها برای انعقاد قرارداد با معلمان خرید خدمات به صورت نیروی شرکتی اقدام کنند.

وی افزود: 2 ماه از حقوق و بیمه این معلمان هم پرداخت خواهد شد.

پیش از این علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفته بود: قبل از پایان سال 1402 حداقل سه ماه از حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی پرداخت خواهد شد.

به گفته او؛ وزیر سابق آموزش و پرورش با سازمان اداری استخدامی توافق کرده بود که نیروهای خرید خدمات جذب نشوند و در مقابل 53 هزار نفر با مجوز استخدام جذب شوند اما جذب این 53 هزار نفر محقق نشد و 43 هزار نفر استخدام شدند. این تعداد هم دیرتر از زمان ممکن استخدام شدند یعنی نتیجه آزمون استخدام دبیری تا پایان مهر اعلام شد و نتایج آزمون استخدام آموزگار هم در آخرین روز شهریور اعلام شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به این شرایط، استان‌ها ناچار شدند، نیروهای خرید خدمات را به همکاری دعوت کنند اما برای جذب آنها هیچ مجوزی نداشتیم. این موضوع در هیئت دولت هم مطرح و مجوز به کارگیری نیروهای خرید خدمات تصویب و تصویب‌نامه به سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: