۱۳۸۷۹
شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸
تعداد بازدید : ۲۱
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بودجه قوه قضاییه در سال ۱۴۰۳ را مشخص کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بودجه قوه قضاییه در سال ۱۴۰۳ را مشخص کردند.

به گزارش فراتیتر، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح شنبه، ۷ بهمن ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، با بندهای الحاقی (۱) و (۲) تبصره (۱۳) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

با پیشنهاد علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ عبارتی به انتهای جز ۲ بند الحاقی یک اضافه شد که صدا و سیما را نظارت پذیرتر می‌کند.

بر اساس بند الحاقی (۱) تبصره (۱۳) ماده واحده لایحه مذکور؛ دولت مکلف است:

۱- اعتبارات قوه قضائیه و سازمان‌های تابعه و وابسته را معادل نهصد و هشتاد هزار میلیارد (۹۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال در جداول مربوط بخش دوم بودجه تعیین و ارائه کند.

۲- اعتبارات سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران را معادل دویست و چهل هزار میلیارد (۲۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال در جداول بخش دوم بودجه ارائه نماید.

سازمان برنامه و بودجه مکلف است با همکاری دستگاه‌های مذکور اعتبار افزوده شده مازاد بر رشد سنواتی را بر اساس برنامه هفتم پیشرفت و سایر اسناد بالادستی به تفکیک برنامه، اعتبار مورد نیاز و شاخص‌های خروجی محور ارزیابی، نتایج اجرای برنامه‌های مذکور به همراه بودجه تفصیلی به مجلس شورای اسلامی ارائه کنند.

استفاده از اعتبارات افزوده شده صرفاً در قالب برنامه‌های مذکور مجاز بوده و دستگاه‌های مجری برنامه‌های موضوع این بند مکلفند هر ۳ ماه یکبار گزارش عملکردی خود را به کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارائه کنند.

در بند الحاقی (۲) تبصره (۱۳) این لایحه آمده است: وزارت راه و شهرسازی مکلف است هر سه ماه یک‌بار گزارش عملکرد این بند را به کمیسیون‌های عمران، اجتماعی و فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: