۱۴۱۱۹
سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴
تعداد بازدید : ۳۷
سیاست برای این نمایشگاه تنظیم بازار برای کالاهای مختلف و مهمترین دغدغه برگزاری غیرقانونی در رویدادها با نام این نمایشگاه است که خارج از مسیر قانونی افرادی ورود پیدا می کنند در حالی که اساسا مسئولیتی در قانون برای آنها در نظر نگرفته شده است.

سیاست برای این نمایشگاه تنظیم بازار برای کالاهای مختلف و مهمترین دغدغه برگزاری غیرقانونی در رویدادها با نام این نمایشگاه است که خارج از مسیر قانونی افرادی ورود پیدا می کنند در حالی که اساسا مسئولیتی در قانون برای آنها در نظر نگرفته شده است.

به گزارش فراتیتر، حمیدرضا رستگار در نشست خبری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالای بهاره و ضیافت رمضان با بیان اینکه اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و واحدهای صنفی در رسته های مختلف در حال خدمات رسانی به آحاد جامعه هستند، تصریح کرد: اتاق اصناف و بخش های زیرمجموعه آن در حوزه تولید، توزیع و خدمات نقش ارزنده ای در کشور ایفا می کنند و با توجه به سابقه صنوف مختلف مهمترین قشر جامعه هستند که ذائقه مردم را می شناسند و می‌توانند محصولات مورد نظر را در اختیار جامعه قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس قانون توزیع کالا به صورت مستقیم در اختیار اصناف است، تصریح کرد: نمایشگاه بهاره فرصتی برای تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان است تا کالا با بیشترین کیفیت و نازل ترین قیمت و استاندارد لازم در اختیار مردم قرار بگیرد که با توجه به جلسات برگزار شده اتاق اصناف با وزارت صمت، امسال این رویداد به بهترین شکل برگزار خواهد شد.

رستگار با بیان اینکه این رویداد از ۱۵ تا ۲۵ اسفندماه در پنج نقطه تهران شامل فضاهایی در شرق، غرب، جنوب، مرکز و شمال برگزار می شود، خاطرنشان کرد: سیاست برای این نمایشگاه تنظیم بازار برای کالاهای مختلف و مهمترین دغدغه برگزاری غیرقانونی در رویدادها با نام این نمایشگاه است که خارج از مسیر قانونی افرادی ورود پیدا می کنند در حالی که اساسا مسئولیتی در قانون برای آنها در نظر نگرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه برگزار کردن در هر حوزه اصناف نیازمند ساز و کار است، تاکید کرد: این نمایشگاه مستقیم با وضعیت معیشتی مردم در ارتباط است و جلساتی برای عرضه کالا با قیمت مناسب برگزار شده تا کالاها با نظارت دقیق در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد.

رستگار اظهار داشت: ورود افراد غیر به توزیع کالاها، محصولات نامناسب توزیع می شود و گاها اجناس سرقتی بدون شناسنامه و فاکتور به فروش می رسند زیرا قانون اتاق اصناف را مکلف به نظارت بر این موضوع کرده و هرگونه برپایی نمایشگاه خلاف مقررات محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه برپایی هر بازاری خارج از تایید کارگروه تنظیم بازار خلاف قانون است، تصریح کرد: نمایشگاه بهاره با نرخ منصفانه و نظارت دقیق مطابق قانون کالاها را در اختیار مصرف کننده قرار خواهد داد و در این رویداد از ۵ تا ۶۰ درصد تخفیف برای کالاها در نظر گرفته شده است که کمترین آن متعلق به روغن و بیشترین مربوط به عرضه پوشاک می شود.

در این نشست احمد ابوالحسنی نایب رییس اتاق اصناف تهران نیز تصریح کرد: نمایشگاه بهاره ۱۰ روز در پنج نقطه تهران شامل پارک ارم، فرهنگسرای اشراق، فرهنگسرای خاوران، مصلای تهران و شهر آفتاب از ۱۰ صبح تا پنج عصر و در ایام مصادف با ماه مبارک رمضان از ۳ ظهر تا ۱۰ شب فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هدف برگزاری این رویداد دسترسی مردم به کالای ارزان تر است، تاکید کرد: تولیدکنندگان بدون واسطه با قیمت مناسب می توانند محصولات خود را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند و بازرسان نیز بر روند برگزاری و عرضه کالا نظارت خواهند کرد.

ابوالحسنی با بیان اینکه فضایی ویژه برای عرضه کالاهای اساسی در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: محصولاتی از جمله گوشت، مرغ، شکر و روغن کالاهای تنظیم بازاری هستند که بر مبنای قیمت روز و کمتر از عرضه در فروشگاه ها، در نمایشگاه بهاره به فروش خواهند رسید.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: