۱۴۱۸۵
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۴
تعداد بازدید : ۳۹
کارهای واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به سازمان تأمین اجتماعی و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در حال انجام و نهایی شدن است.

کارهای واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به سازمان تأمین اجتماعی و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در حال انجام و نهایی شدن است.

به گزارش فراتیتر، مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس مشکل اصلی دو باشگاه به شمار می‌رود، موضوعی که در سال‌های گذشته مطرح و حتی در مقطعی گفته شد استقلال به وزارت اقتصاد واگذار شده و پرسپولیس در اختیار وزارت ورزش است. این موضوع اما شکل عملی به خود نگرفت و وزارت اقتصاد مالکیت استقلال را نپذیرفت تا همچنان مالکیت مشترک وزارت ورزش بر استقلال و پرسپولیس ادامه داشته باشد.

چندی پیش به صورت رسمی از سوی مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال ایران اعلام شد که اگر مشکل مالکیت مشترک سرخابی‌ها حل نشود، دو باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا حذف خواهند شد. برای این موضوع مهلتی تعیین شده و از این رو تلاش‌هایی برای واگذاری پرسپولیس و استقلال صورت گرفته است.

پیگیری‌ خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که امور مربوط به واگذاری این دو باشگاه در حال انجام و پیگیری است. بر این اساس، کارهای واگذاری پرسپولیس به سازمان تأمین اجتماعی به مرحله نهایی و پایانی رسیده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به زودی شاهد واگذاری سرخ‌ها خواهیم بود.

گزینه واگذاری استقلال نیز شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بوده اما هنوز به مرحله نهایی نرسیده است. در واقع پرسپولیس در این زمینه کمی جلوتر از رقیب خود است. با این وجود کارهای واگذاری استقلال در حال انجام است و در صورت برطرف شدن برخی موارد این اتفاق نیز نهایی خواهد شد.

قرار است واگذاری استقلال و پرسپولیس به صورت همزمان اعلام شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: