۱۴۲۰۵
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۳۲
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

علیرضا فغانی با انجام دومین قضاوتش در جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳، در رده دوم مشترک بیش‌ترین قضاوت در تاریخ جام ملت‌ها قرار گرفت.

علیرضا فغانی با انجام دومین قضاوتش در جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳، در رده دوم مشترک بیش‌ترین قضاوت در تاریخ جام ملت‌ها قرار گرفت.

به گزارش فراتیتر، در ششمین دیدار دور یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، دو تیم فوتبال کره جنوبی و عربستان سه‌شنبه‌شب به مصاف هم رفتند که در پایان شاگردان یورگن کلینزمن موفق شدند با برتری در ضربه‌های پنالتی جواز صعود به دور بعدی را کسب کنند. کره جنوبی در دور یک‌چهارم نهایی حریف تیم ملی استرالیا شد.

قضاوت این دیدار بر عهده ایلگیز تانتاشف ازبک بود و بر این اساس او اولین داوری شد که در ۳ بازی جام ملت‌های آسیا قضاوت می‌کند.

علیرضا فغانی که تاکنون قضاوت دو بازی را در جام ملت ها بر عهده داشته است توانست رکورد قضاوتش در این رقابت ها را به ۹ بازی برساند و در رده دوم مشترک بیشترین قضاوت در تاریخ جام ملت ها قرار گیرد.

علیرضا فغانی که در ایران متولد شده و بعداً تابعیت استرالیا را دریافت کرده و محمد عبدالله حسن از امارات هر کدام دو بازی را در این رقابت‌ها سوت زدند. هر دو تاکنون در مجموع ۹ بازی در جام ملت‌های آسیا قضاوت کرده‌اند.

شاید بتوان گفت تصمیم علیرضا فغانی برای اخراج ایمن حسین مهم‌ترین تصمیم و صحنه در جام ملت‌های آسیا تاکنون بوده است. فغانی در دیدار تیم ملی فوتبال عراق برابر اردن در حالی که بازی با گل ایمن حسین با پیروزی دو بر یک عراق دنبال می‌شد مهاجم عراق را به خاطر شادی گل جنجالی‌اش از بازی اخراج کرد.

هفت داوری که بیش‌ترین بازی را در تاریخ جام ملت‌های آسیا داشته‌اند به شرح زیر هستند:

راوشان ایرماتوف (ازبکستان) - ۱۴ بازی
سعد کمیل (کویت) - ۹ بازی
علیرضا فغانی (استرالیا) - ۹ بازی
محمد عبدالله حسن (امارات متحده عربی) - ۸ بازی
شمس‌ المائدین(سنگاپور)- ۸ بازی
نواف شکرالله (بحرین)- ۷ بازی
ریوجی سایتو (ژاپن)- ۷ بازی

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: