۱۴۲۴۵
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
تعداد بازدید : ۳۸
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: به جام ملت‌‌‌‌ها آمدیم که قهرمان شویم و ژاپن بازی سختی با ما خواهد داشت.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: به جام ملت‌‌‌‌ها آمدیم که قهرمان شویم و ژاپن بازی سختی با ما خواهد داشت.

به گزارش فراتیتر، علیرضا بیرانوند پس از پیروزی ایران مقابل سوریه در ضربات پنالتی در مرحله یک‌هشتم نهایی، اظهار داشت: ابتدا این پیروزی را به مردم ایران تبریک می‌گویم. فکر می‌کنم مردم خیلی بابت این بازی اذیت شدند. ما در این هفت هشت روز که فرصت داشتیم، آقای قلعه‌نویی به ما می‌گفت این بازی سخت‌ترین بازی ماست. سوریه همیشه با ایران بهترین بازی‌هایش را انجام می‌دهد. ما بازی را خوب شروع کردیم و موقعیت داشتیم و وقتی توپ‌های ما به گل تبدیل نشدند، احساس بدی پیدا کردم.

وی ادامه داد: من وقتی اشک مهدی طارمی را دیدم خیلی ناراحت شدم. او بازیکن بزرگی است و خیلی ناراحت بود. من زمان پنالتی‌ها به او گفتم که نگران نباشد و خیالت راحش باشد. وقتی مهدی اخراج شد من گفتم بازی فقط به پنالتی‌ها برود. من وظیفه‌ام را انجام دادم، خدا را شکر که توانستم به تیم کمک کنم.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: ما دو دوره است که به ژاپن می‌خوریم و مهدی (طارمی) در هر دو بازی نبوده است. مطمئنم ژاپن بازی سختی با ما خواهد داشت، ما آمدیم که با قهرمانی برگردیم. مردم ایران باید از امشب به ما انرژی بدهند، چون وقتی نداریم و شنبه باید با ژاپن بازی کنیم.

بیرانوند درباره اینکه در ضربات پنالتی همه استرس داشتند، گفت: من هم خودم استرس داشتم ، چون اینکه مردم و بازیکنان همه خیال‌شان از دروازه راحت بود، وظیفه من را سنگین‌‌تر می‌کرد و من فقط به این فکر می‌کردم که با تمام تمرکز به تیم کمک کنم. می‌دانستم که بچه‌ها پنالتی عالی می‌زنند. بازی برای ما سخت تمام شد و فکر می‌کنم زمانی برای ریکاوری نداریم. برنامه‌ریزی عجیبی است، ما 8 روز استراحت کردیم و دوباره بعد از 3 روز باید بازی کنیم.

بیرانوند درباره اخراج طارمی عنوان کرد: مهدی در زمان پنالتی‌ها پیش من آمد و گفت تو بهترین دروازه تاریخ هستی و باید کار را در بیاری. من استرس مردم را داشتم. برای مهدی ناراحت هستم؛ دو دوره است که بازی با ژاپن برای او طلسم شده است. به بازیکنان گفتم اگر قرار است اتفاقی بیفتد، باید به مهدی کمک کنیم چون او خیلی دوست داشت که در این جام تیم ملی موفق باشد، به هر حال در جام ملت‌های آینده خیلی از بازیکنان نیستند. ژاپن مدعی اصلی است و همه باید به آنها احترام بگذاریم، این تیم بازیکنان خوبی در بهترین تیم‌های اروپا دارد. ما هم بازیکنان خیلی خوبی داریم و مطمئنم اتفاقات خوبی می‌افتد. انرژی مردم را پشت سرمان داریم.

دروازه‌بان تیم ملی در پاسخ به این سوال که قلعه‌نویی بعد از بازی چیزی نگفت، عنوان کرد: قلعه‌نویی مثل همیشه تشکر کرد و من هم گفتم اگر کاری کردم وظیفه‌ام بوده است. ما واقعاً نگران او هستیم چون حالش خیلی بد بود و تا الان کسی جرأت نداشته که نگاهش کند و نتوانستیم بخندیم.

وی در خصوص پنالتی سوریه خاطرنشان کرد: می‌دانستم که پنالتی است ولی به بچه‌ها گفتم دعا کنید که آفساید باشد چون مچ پای بازیکن سوریه را زدم.

بیرانوند در پاسخ به این سوال که چقدر انگیزه دارید تا ژاپن را شکست دهید؟ گفت: مطمئن هستم اگر قرار است برای اولین بار یک بازیکن تیم ملی از دوندگی بمیرد، فکر می‌کنم بازی با ژاپن باشد چون بازیکنان انگیزه دارند. هر کسی در این بازی بمیرد شهید حساب می‌شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: