۱۴۲۴۷
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۴۶
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

سرمربی تاجیکستان در آستانه دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ تأکید کرد که راز موفقیت او در این تیم، احترامی است که به بازیکنانش می‌گذارد.

سرمربی تاجیکستان در آستانه دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ تأکید کرد که راز موفقیت او در این تیم، احترامی است که به بازیکنانش می‌گذارد.

به گزارش فراتیتر، پیتر شگرت، سرمربی تیم ملی فوتبال تاجیکستان در نشست خبری پیش از بازی فردا (جمعه) مقابل اردن در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: واضح است که بازی‌مان مقابل امارات سنگین بود. ما قدرت خودمان را داریم و چیزی را نمی‌توانیم عوض کنیم و تا آخرین لحظه می‌جنگیم چون بازی سختی مقابل اردن خواهیم داشت. برد مقابل عراق کیفیت بازیکنان اردن را نشان می‌دهد و ما باید راهی برای بازی مقابل اردن پیدا کنیم.

وی افزود: می‌دانم که بازیکنانم چقدر پیشرفت کرده‌اند. بازیکنانم برای چنین فشاری آماده نبودند و همه چیز برای‌ آنها جدید بود. الان بین 8 تیم برتر جام هستیم، ما همچنان اسب سیاه هستیم و می‌خواهیم ادامه دهیم. این بهترین تورنمنت بوده و من چیزی برای شکایت ندارم. یک راز کوچک دارم و آن، این است که تمام فشار روی من است. اردن 5 شوت زده که همه‌ گل شده و این موضوع کیفیت آنها را نشان می‌دهد.

سرمربی تاجیکستان در واکنش به اینکه آیا نگران بازی فردا نیست؟ گفت: به بازیکنان‌مان ایمان دارم. فردا بازی داریم و فقط به دنبال بهترین نتیجه هستم. فقط می‌خواهم ببرم و ببرم. بعد از بازی شما خواهید دید چون به بازیکنانم اطمینان دارم.

شگرت درباره عملکرد تیم ملی ایران اظهار داشت: شما تیم ملی فوق‌العاده‌ای دارید. به شما تبریک می‌گویم. وضعیت مشابهی در این مرحله داشتیم. من با کوپر کار کرده بودم، او مربی فوق‌العاده‌ای است. ما، ایران و کره در پنالتی برنده شدیم، این مهم نیست چون مهم این بود که به مرحله بعد صعود کنیم.

شگرت درباره راز موفقیتش در تاجیکستان تصریح کرد: هر روز به بازیکنانم احترام می‌گذارم و این مهم‌ترین مسئله است. باید همه چیز را به بازیکنان‌تان بدهید ولی در ابتدا باید به آنها احترام بگذارید. باید روی خودتان، تیم و حریف تمرکزتان را بگذارید. بازیکنان ما 6 یا 7 هفته خانواده‌هایشان را ندیده بودند و فدراسیون تصمیم گرفت که آنها خانواده‌هایشان را ببینند. همانطور که من دوست دارم خانواده‌ام را ببینم.

وی درباره رفتار مانچینی که قبل از پایان ضربات پنالتی مقابل کره جنوبی، بازیکنانش را در زمین تنها گذاشت، گفت: مانچینی مربی بزرگی است. فقط راجع به تاجیکستان صحبت می‌کنم. بعد از بازی با امارات که با برد ما در ضربات پنالتی همراه شده بود، بنتو سرمربی امارات را دیدم که به ما و بازیکنانش احترام گذاشت. این راهی است که من می‌خواهم به عنوان مربی ادامه دهم‌. فکر می‌کنم مانچینی اشتباه کرد، البته این نظر من است.

سرمربی تاجیکستان گفت: آخرین پنالتی ما مقابل امارات را فقط یک بازیکن نزد، بلکه همه ما و 9.5 میلیون نفر مردم تاجیکستان این ضربه را زدند و خوشحالی کردند.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: