۱۴۳۱۱
جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹
تعداد بازدید : ۵۵
صفحه نخست عمومی

اخبار چرخشی

در طرح فجرانه کالا برگ الکترونیک اعتبار خرید ۱۱قلم کالابرگ از ۱۲۰هزار تومان به ۲۲۰هزار تومان افزایش خواهد یافت.

در طرح فجرانه کالا برگ الکترونیک اعتبار خرید ۱۱قلم کالابرگ از ۱۲۰هزار تومان به ۲۲۰هزار تومان افزایش خواهد یافت.

به گزارش فراتیتر، وزارت تعاون؛کار و رفاه اجتماعی طی اطلاعیه ای اعلام کرد,در «طرح فجرانه» یک سبد 11قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد(منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران و وزارت بهداشت) با قیمت‌های مبنای سال 1401انتخاب شده است و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز(1402) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر 11قلم، 743هزار و 750تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته می‌بایست قیمت سال 1401را به مبلغ 523هزار و 300 تومان از جیب خود پرداخت نمایند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ 220هزار و 450تومان از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌گردد.

مرحله جدید و بزرگ طرح ملّی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه‌بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه(اول تا هفتم) در دهه مبارک فجر و همزمان با چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از 17بهمن‌ماه آغاز و تا 17اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت و در این طرح اعتبار خرید 11قلم کالابرگی از 120هزار تومان به 220هزار تومان افزایش خواهد یافت.

در طرح جدید شرط 200هزار تومان خرید از یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی(220هزار تومانی) علاوه بر یارانه 300و 400هزارتومانی فعلی بوده و خانوار یارانه‌بگیر به‌صورت مجزا یارانه نقدی خود را ماهانه دریافت خواهند نمود. مبلغ حمایتی دولت به‌صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود. خانوار می‌تواند اقلام طرح را در سقف وزنی و کالایی تعریف شده خرید نمایند و امکان جا‌به‌جایی اعتبار بین گروه‌های کالایی مقدور نبوده به‌عنوان مثال با اعتبار برنج امکان خرید روغن وجود ندارد و فقط برای گروه لبنیات(شیر، پنیر و ماست) امکان‌پذیر می‌باشد. ضمناً یارانه هر قلم غذایی به‌صورت مجزا پرداخت خواهد شد.

یازده قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات می‌باشد.

طرح فجرانه در بستر شبکه ملّی اعتبار(شما) با عاملیت شرکت مجری طرح(فارا) و همکاری سایر دستگاه‌ها‌ اجرایی خواهد شد، در این راستا موارد زیر باید مدنظر قرار گیرد:

1- میزان حمایت دولت از 120هزار تومان(اعتبار تشویقی کالابرگی) به 200هزار تومان افزایش می‌یابد.

2- یارانه‌بگیران متقاضی باید توجه داشته باشند قیمت روز اقلام فوق براساس کالاهای مرجع بوده و در خصوص کالاهایی با قیمت بالاتر مابه‌التفاوت را از محل حساب خود پرداخت خواهند کرد.

3- شرط خرید 200هزار تومان جهت دریافت 220هزار تومان اعتبار تشویقی در این طرح حذف شده است.

4- دهک‌های یک تا هفت درآمدی، مشمول اعتبار جدید بوده و یارانه‌بگیران این دهک‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح ملّی کالابرگ الکترونیک نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند.

5- متقاضیان استفاده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملّی اعتبار(210هزار فروشگاه خُرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش، جانبو، هفت، دیلی‌مارکت، گندم، هایپرفامیلی، وال‌مارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ مارکت و دیجی کالا) نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام نمایند.

هموطنان عزیز برای شناسایی این فروشگاه‌ها می‌توانند به نرم‌افزار کاربردی شما مراجعه و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده نمایند. برای دریافت این نرم افزار می‌توانند به سکوهای بازار، مای‌کت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنند. همچنین از طریق اجرای کد دستوری #1463*500* می‌توانند لینک نصب این نرم‌افزار را دریافت کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: