۱۴۳۵۴
جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲
تعداد بازدید : ۴۸
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

رسانه ژاپنی به ضعف دروازه‌بان این کشور در جام ملت های آسیا اشاره کرده است.

رسانه ژاپنی به ضعف دروازه‌بان این کشور در جام ملت های آسیا اشاره کرده است.

به گزارش فراتیتر، امیدهای ژاپن در جام ملت‌های آسیا با اتکای هاجیمه موریاسو سرمربی ژاپن به یک دروازه‌بان تازه کار و پراشتباه، تضعیف شده و این دروازه بان در طول جام ملت‌ها خوب ظاهر نشده است. زیون سوزوکی ۲۱ ساله که به نظر می رسد اعتماد به نفسش خدشه دار شده است بزرگ ترین چالش ژاپن برای دیدار با ایران است.

ژاپن هنوز در قطر کلین شیت نداشته است و دروازه خود را بسته نگه نداشته و اشتباهات این دروازه‌بان شرایط را برای این تیم مدعی سخت کرده است.

سوزوکی که پدرش غنایی-آمریکایی و مادرش ژاپنی است، به خاطر اشتباهاتش مورد توهین نژادپرستی نیز قرار گرفته است. اگر این دروازه‌بان نیز برای دیدار با ایران خط بخورد، دو دروازه‌بان دیگر هیچ تجربه ای ندارند.

سرجیو ایچیگو، ستون‌نویس نیکان اسپورت می گوید سوزوکی به یک نگرانی تبدیل شده است. او نوشت: او در برخورد با توپ‌هایی که از جناحین ارسال می‌شوند چندان خوب نیست. اگر به این چهار بازی نگاه کنید، موقعیت‌یابی و زمان بندی برای خروج از دروازه و هماهنگی او همگی از کار افتاده اند.

سوزوکی برای تیم بلژیکی سنت ترویدن بازی می‌کند و تنها با چهار بازی ملی راهی جام ملت های آسیا شد. دو دروازه‌بان دیگر ژاپن نیز شرایط خوبی ندارند. دایا مائکاوا یک بازی ملی دارد و تایشی براندون نوزاوا هنوز بازی ملی ندارد.

ژاپن از زمانی که موریاسو هدایت این تیم را برعهده گرفت هرگز دروازه‌بان شماره یک مشخصی نداشته است. او تنها دو بازی قبل از شروع مسابقات سوزوکی را به دروازه‌بان شماره یک خود تبدیل کرد.

ایچیگو اضافه کرد که سوزوکی باید پنالتی‌ تمرین کند چون در غیر این صورت ژاپن از رقابت ها کنار خواهد رفت.

ایران و ژاپن شنبه ساعت ۱۵ برابر هم قرار خواهند گرفت.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: