۱۴۳۸۷
جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۷
تعداد بازدید : ۵۶
اجتماعی خانواده

اخبار ویژه

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: از آغاز سال جاری تا به امروز مبلغ ۸۵ هزار میلیارد تومان را در قالب تعهدات سازمان تامین اجتماعی به دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: از آغاز سال جاری تا به امروز مبلغ ۸۵ هزار میلیارد تومان را در قالب تعهدات سازمان تامین اجتماعی به دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت کرده‌ایم.

به گزارش فراتیتر، میرهاشم موسوی در مراسم «دستاوردهای ۴۵ ساله نظام سلامت» که صبح امروز(۱۳ بهمن) در دانشگاه علوم‌ پزشکی ایران برگزار شد، با بیان اینکه دستاوردهای حوزه تامین اجتماعی محدود به حوزه سلامت نمی‌شود، گفت: بخشی از دستاوردهای این سازمان در حوزه اجتماعی قرار می‌گیرد.

وی درباره تعداد بیمه‌شدگان اصلی سازمان تامین اجتماعی گفت: حدود ۱۵ میلیون نفر جمعیت بیمه‌شدگان اصلی سازمان تامین اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار کارگاه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند همچنین ۹ هلدینگ به عنوان زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی فعالیت می‌کنند. سرمایه مردم در اختیار این هلدینگ‌ها است که برای آتیه و امنیت مردم تلاش می‌کنند.

موسوی درباره وضعیت پوشش بیمه تامین اجتماعی گفت: پیش از انقلاب اسلامی حدود ۲۰ درصد از مردم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داشتند. در حال حاضر حدود ۷۵ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی مستقیم به کارگران و بازنشستگان از اهمیت فراوانی برخوردار است، افزود: پیش از انقلاب اسلامی، فقط ۲۰ مرکز خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی در کشور فعالیت می‌کردند اما در حال حاضر تعداد درمانگاه‌ها تخصصی سازمان تامین اجتماعی ۴۰۰ مورد است. به‌طور مثال بیمارستان میلاد تهران جزو مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود.

موسوی درباره قراردادهای سازمان تامین اجتماعی با مراکز درمانی گفت: ۴۷ هزار قرارداد با مراکز درمانی منعقد شده که خدمات درمانی را با فرانشیز دولتی ۱۰ درصدی ارائه می‌دهند. خدمات درمانی در برخی از مراکز به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت صندوق‌های بازنشستگی گفت: هنگامی که دولت سیزدهم آغاز به کار کرد موضوع ناترازی صندوق‌های بازنشستگی مطرح شد. بدهی انباشته صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ به میزان ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بود که بر این اساس صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین بدهکار بانکی محسوب می‌شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: شرایط به نحوی بود که صندوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به منظور پرداخت مستمری بازنشستگان ناچار بود روی به استقراض بانکی بیاورد.

موسوی با بیان اینکه شرایط در دولت سیزدهم تغییر کرده است، افزود: ما در دولت سیزدهم توانسته‌ایم بدهی ۱۰۶ هزار میلیارد تومانی صندوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را تسویه کنیم که این موضوع یک دستاورد مهم به حساب می‌آید. دهمین پرداخت مستمری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی بدون هیچ گونه استقراض بانکی صورت گرفته است. به عبارت دیگر، نه تنها بدهی گذشته را تسویه کرده‌ایم بلکه مستمری بازنشستگان را بدون استقراض بانکی پرداخت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه پرداخت تعهدات سازمان تامین اجتماعی به دانشگاه‌های علوم پزشکی را در کانون توجه قرار داده‌ایم، افزود: بررسی‌ها بیانگر این است که سازمان تامین اجتماعی مبلغ ۱۷ هزار میلیارد تومان در سال ۹۹ به  دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت کرده است. میزان پرداخت تعهدات این سازمان به دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰ به مرز ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید.

موسوی ادامه داد: میزان مبلغ تعهدات پرداخت شده به دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۸ هزار میلیارد تومان بود. از آغاز سال جاری تا به امروز مبلغ ۸۵ هزار میلیارد تومان را در قالب تعهدات سازمان تامین اجتماعی به دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پایان گفت: فاصله ارائه خدمات پزشکی تا پرداختی‌ها حدود ۶ تا ۸ ماه بود اما در حال حاضر این فاصله زمانی کاهش یافته، به نحوی که فاصله پرداخت‌ها حدود ۴ تا ۵ ماه است.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: