۱۴۳۹۶
شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۷
تعداد بازدید : ۴۷
بدون‌شک پایانه نفتی خارک یکی از پایانه‌های مدرن دنیاست و هم‌اکنون ظرفیت بسیار ارزشمندی در بحث صادرات نفت، میعانات گازی و غیره دارد.

بدون‌شک پایانه نفتی خارک یکی از پایانه‌های مدرن دنیاست و هم‌اکنون ظرفیت بسیار ارزشمندی در بحث صادرات نفت، میعانات گازی و غیره دارد.

به گزارش فراتیتر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: درصدد هستیم تاسیسات موجود را در جزیره خارک بازسازی، نوسازی و به تجهیزات خاص مجهز کنیم که این مسیر آغاز شده و با قدرت ادامه دارد.

محسن خجسته‌مهر امروز جمعه ۱۳ بهمن‌ در حاشیه بازدید از تاسیسات و مخازن صادراتی شرکت پایانه‌های ایران در خارک گفت: بدون‌شک پایانه نفتی خارک یکی از پایانه‌های مدرن دنیاست و هم‌اکنون ظرفیت بسیار ارزشمندی در بحث صادرات نفت، میعانات گازی و غیره دارد.

وی افزود: شرکت ملی نفت ایران برای صادرات و ظرفیت‌سازی جدید با توجه به چشم‌انداز برای صادرات حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار سرمایه‌ای برای ایجاد ظرفیت‌های جدید در منطقه تعریف کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: مهم‌ترین پروژه سیستم یکپارچه و مدرن اعلام و اطفای حریق است که ارزش آن حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان است. همچنین پروژه بازسازی و نوسازی حدود ۲۸ میلیون بشکه مخازن ذخیره‌سازی در برنامه است.

خجسته‌مهر اظهار کرد: تعمیرات اساسی خطوط لوله نیز در برنامه و در مرکز توجه شرکت ملی نفت ایران است و به‌دنبال آن هستیم تا تاسیسات موجود را به تجهیزات خاص مجهز کنیم.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: