۱۴۴۶۷
شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹
تعداد بازدید : ۵۰
سیاسی خارجی

تازه ها

دادگاهی در پاکستان عمران خان و همسرش را در پرونده موسوم به «نکاح غیر اسلامی» هر کدام به ۷ سال حبس محکوم کرده است.

دادگاهی در پاکستان عمران خان و همسرش را در پرونده موسوم به «نکاح غیر اسلامی» هر کدام به ۷ سال حبس محکوم کرده است.

به گزارش فراتیتر، «قدرت الله»، قاضی ارشد دادگاه مدنی امروز (شنبه) در حکم خود عمران خان، نخست وزیر برکنار شده پاکستان و همسرش بشری بی بی را هر کدام به ۷ سال حبس محکوم کرده است.

به نقل از تلویزیون جئو، قاضی حکم دادگاه را در پرونده مربوط به دادخواست از سوی « خاور مانه‌کا»، همسر سابق بشری بی‌بی، صادر کرد؛ همسر سابق بشری ازدواج عمران خان و او را « غیر اسلامی» و غیرقانونی دانسته است.

همسر سابق بشری بی بی در دادخواست خود گفته که همسرش سه ماه بعد از طلاق با عمران خان ازدواج کرده و عده را نگه نداشته و این ازدواج، باطل است و شرعی نیست. همسر بشری می گوید در نوامبر ۲۰۱۷ از همسرش جدا شده اما بشری گفته که طلاق در اوت ۲۰۱۷ صورت گرفته است. عمران خان در سال ۲۰۱۸ با بشری ازدواج کرد. بر اساس قانون، یک زن مطلقه باید چهار ماه پیش از ازدواج مجدد، عده نگهدارد.

عمران خان این اتهام را رد کرده و  وکیل وی گفته این یکی از چندین پرونده علیه نخست وزیر سابق پاکستان است که با انگیزه سیاسی و ممانعت از شرکت در انتخابات پارلمانی ماه آتی باز شده است..

عمران خان و همسرش هر دو اتهام نقض عده را رد کرده‌اند. عده یک الزام بر اساس قوانین اسلامی است که بر اساس قانون پاکستان رعایت می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: