۱۶۹۲
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
تعداد بازدید : ۵۳
اقتصادی جهان

اخبار ویژه

به دنبال افزایش نگرانی ها در مورد سرعت ترمیم تقاضای جهانی برای انرژی و در حالی که محدودیت های قرنطینه ای در بسیاری از کشورها در حال کم شدن است قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.

به گزارش فراتیتر، به دنبال افزایش نگرانی ها در مورد سرعت ترمیم تقاضای جهانی برای انرژی و در حالی که محدودیت های قرنطینه ای در بسیاری از کشورها در حال کم شدن است قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود. تنش ها بین آمریکا و چین نیز در افت قیمت نفت موثر بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 23 سنت معادل 0.64 درصد افت به 35 دلار و 94 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه جولای نیز امروز با 32 سنت معادل 0.93 درصد کاهش به 34 دلار و 3 سنت رسید.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دیگر تولیدکنندگان متحد این سازمان از جمله روسیه در حال کاهش حدودا 10 میلیون بشکه ای تولید نفت خود در طی ماه های می و ژوئن هستند تا قیمت های آسیب دیده از بحران کرونا را ترمیم کنند.

در آمریکا که برخی ایالت ها اقدام به کاهش محدودیت های قرنطینه ای کرده اند خوش بینی نسبت به افزایش تقاضا برای نفت موجب تقویت قیمت ها شده اما به گفته تحلیلگران روند ترمیم تقاضا کننده است.

گروه بانکی ای ان زد در یادداشتی نوشت: «(به رغم آغاز فصل سفرهای تابستانی در آمریکا) برآوردهای اولیه نشان می دهد تقاضا برای بنزین نسبت به سال گذشته 30 درصد کمتر است و مردم همچنان ترجیح می دهند خیلی از خانه دور نشوند.»

برخی تحلیلگران و بانک ها پیش بینی می کنند که بازار نفت در ماه ژوئن به توازن برسد اما به گفته تحلیلگران اوراسیا گروپ این پیش بینی بیش از حد خوش بینانه است و «ریسک بالایی وجود دارد که شیوع کرونا مجددا بالا بگیرد و محدودیت های قرنطینه ای از سر گرفته شود. حتی در صورت عدم وقوع این سناریو برخی محدودیت ها به ویژه در زمینه هوانوردی همچنان پابرجا خواهد ماند.»

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!