۱۷۶۶
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
تعداد بازدید : ۷۱
معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی از افزایش تقاضای ضمانت‌نامه شرکت‌های دانش بنیان از صندوق نوآوری در سال ۹۸ خبر داد و گفت: صدور این میزان ضمانت‌نامه منجر به انعقاد بیش از ۳۰۰ قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان در کشور شده است.
به گزارش فراتیتر، روح‌الله ذوالفقاری میزان ضمانت‌نامه‌های صادر شده توسط صندوق نوآوری برای شرکت‌های دانش بنیان در سال گذشته را صعودی و مثبت ارزیابی کرد و گفت: نتایج بررسی تعداد شرکت‌های دانش بنیان اخذ کننده خدمت ضمانت‌نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در ۱۱ ماهه اول سال ۹۸ نشان می‌دهد که ۵۰۰ ضمانت نامه برای ۱۴۳ شرکت دانش بنیان به مبلغ ۸۸۹۵ میلیارد ریال صادر شده است که این میزان منجر به انعقاد بیش از ۳۰۰ قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان و ایجاد زمینه فروش بیش از ۶۳ هزار میلیارد ریال محصول دانش بنیان شده است.

به گفته وی، بیشترین تعداد درخواست صدور ضمانت‌نامه درآبان و بهمن ماه سال گذشته و بیشترین تقاضا برای ضمانت نامه‌های بانکی با توجه به مبلغ در ماه‌های شهریور و آبان بوده است.

ذوالفقاری تصریح کرد: به طور کلی ۱۰۸۵ فقره درخواست اخذ ضمانت‌نامه از سوی ۳۱۸ شرکت بوده که ۱۲۶۰۰ میلیارد ریال آن در سال گذشته محقق شده است.

معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: بر اساس گزارش عملکرد ضمانت‌نامه در سال ۹۸، درخواست‌های شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی نوع ۲ در صدر تقاضای صدور ضمانت نامه قرار داشتند.

ذوالفقاری در ادامه شرکت‌های دانش بنیان استان تهران را به عنوان بیشترین متقاضی دریافت‌کننده ضمانت نامه عنوان کرد و گفت: بیشترین متقاضیان بعد از استان تهران، به لحاظ مبلغ استان فارس با مبلغ پرداختی ۳۳۲۱ میلیارد ریال  و به لحاظ تعداد استان اصفهان با صدور ۷۷ ضمانت نامه بوده است. به عبارت دیگر استان‌های تهران، فارس و اصفهان به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.

معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی بیشترین شرکت‌های دانش بنیان متقاضی صدور ضمانت نامه را شرکت‌های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته عنوان کرد و گفت: در طبقه بندی حوزه فناوری شرکت‌های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزار‌های برق و الکترونیک، لیزر فوتونیک استقبال بیشتری داشتند.

معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه میزان نفوذ شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های مختلف
صنعتی نیز گفت: بهره‌برداران و ذینفعان اصلی ضمانت‌نامه‌های صادر شده صنایع نفت، گاز و انرژی بوده است که شامل شرکت‌های مربوط به وزارت نیرو، پتروشیمی، نفت و گاز است؛ بیشترین ضمانت‌نامه صادر شده نیز مربوط به قرارداد‌های شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت‌های انتقال گاز ایران، فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و مجتمع‌های گاز پارس جنوبی است.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!