۱۹۷۳
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
تعداد بازدید : ۴۹
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

رئیس اتاق اصناف ایران از درخواست کتبی برای تجدید نظر در فهرست اعلام شده برای دریافت تسهلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به دولت خبرداد و گفت: از یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صنفی آسیب دیده ار کرونا، تنها ۶۷۰هزار واحد در فهرست اعلام شده دولت قرار گرفتند.
به گزارش فراتیتر، سعید ممبینی در خصوص وضعیت تسهیلاتی که دولت برای مشاغل آسیب دیده در نظر گرفته است، اظهار داشت: این طرح در مرحله ثبت نام واحد‌های آسیب دیده بوده و پس از آن وزارت کار بر اساس بانک اطلاعاتی تامین اجتماعی بررسی کرده تا میزان اشتغال و بیمه شده‌ها را در اسفند ماه مشخص شود. سپس بر اساس آن اسامی تأیید شده‌ها را به بانک برای تخصیص اعتبار ارسال می‌کند.

وی با بیان اینکه احتمالا از ۲۴ خرداد ماه جاری افرادی که از سوی وزارت کار تأیید شوند به بانک معرفی می‌شوند، گفت: بر اساس آماری که تا هفته گذشته اعلام شده، حدود ۴۴ هزار واحد صنفی و اقتصادی ثبت نام کرده اند که البته این افراد از مشاغل مختلف بهداشتی، اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و ... است. اما یکی از مشکلات و اعتراضاتی که داریم به تعداد اصنافی است که در این لیست اعلامی از سوی دولت، تأیید شده‌اند.

رئیس اتاق اصناف ایران خاطر نشان کرد: اصناف بیشترین ضرر را در دوران کرونا متحمل شدند و توقع داشتیم تعداد بیشتری از صنوف اقتصادی در ۱۳ رسته‌ای که دولت اعلام کرد، تأیید شده باشند. بر همین اساس به صورت کتبی هفته گذشته نامه‌ای به معاونت اقتصادی ریاست جمهوری آقای نهاوندیان ارسال کرده تا شاید در این فهرست تجدید نظر شود.

ممبینی گفت امیدواریم تا پایان هفته در این خصوص به نتیجه برسیم. البته دولت همکاری خوبی با اصناف داشته و اصناف نیز در این خصوص همراهی لازم را با دولت داشته و همه امکانات خود را برای ساماندهی بازار در اختیار دولت قرار داده‌ایم. یکی دیگر از مشکلاتی که داریم، عدم تطابق رسته‌های صنفی ما با تأمین اجتماعی است و این باعث شده در تأیید صنوفی که برای دریافت تسیلات دولت ثبت نام کرده اند، با مشکل روبه‌رو شویم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از ۵۷ گروه آسیب دیده زیر مجموعه اتاق اصناف ایران،   ۲۵ گروه در ۱۳ رسته‌ای که دولت اعلام کرده پوشش داده شده که شامل ۶۷۰ هزار واحد صنفی است که دارای کد بیمه هستند،، اما پیش بینی ما یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صنفی آسیب دیده بود که امیدواریم، بتوانیم نظر ریاست جمهوری را برای تغییر این لیست، جلب کنیم.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!