۱۹۷۹
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
تعداد بازدید : ۵۴
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به زودی دو تفاهم نامه ساخت مسکن برای کارکنان شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و همچنین کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در قالب طرح اقدام ملی مسکن امضا می‌شود.

به گزارش فراتیتر، محمود محمودزاده اظهار کرد: پیرو ماده ۶ قانون ساماندهی، اخیراً وزارت جهاد کشاورزی پاپیش گذاشته و در چارچوب انعقاد قرارداد با دستگاه‌های دولتی، تقاضای ساخت مسکن برای کارکنان این وزارتخانه را داده که ما نیز آن را اجابت کردیم. قرار است طی یکی دو هفته آینده تفاهم‌نامه‌ای به این منظور امضا شود.

وی افزود: در همین قالب شهرداری‌ها نیز مذاکراتی به منظور احداث مسکن ملی برای کارکنان شهرداریها و دهیاریها داشته‌اند و انشاالله به زودی هر دو تفاهمنامه منعقد خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هر دو دستگاه مذکور امکانات خود را برای احداث مسکن اختصاص می‌دهند گفت: شرط قرارداد با دستگاه‌های دولتی آن است که هم وزارت راه و شهرسازی و هم دستگاه مربوطه زمین، امکانات و منابع خود را برای ساخت مسکن در چارچوب طرح اقدام ملی بیاورند.

مسکن ملی «اندیشه» و «تهرانسر» در حال اجراست

محمودزاده درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در محله تهرانسر و شهر جدید اندیشه گفت: با توجه به اینکه بخش خصوصی این طرح ها را اجرا می کند و هزینه ساخت با آنها است باید واحدها به میزانی از پیشرفت برسند تا امکان تقسیم سهم آورده بین دولت و شریک فراهم شود. برآورد می شود اگر پروژه به پیشرفت حدود ۷۰ درصد برسد امکان تقسیم سهم طرفین فراهم می‌شود ولی هنوز به پیشرفت ۷۰ درصد نرسیده است.

وی با بیان اینکه طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شقوق مختلف در حال پیشرفت است افزود: بخشی از پروژه‌های مسکن ملی به صورت مشارکتی اجرا می‌شود که با پیشرفت های مختلفی در حال اجرا است. قالب دیگر این طرح واگذاری به تعاونی ها است. یک نوع هم واگذاری ۹۹ ساله است که به گروه های ۲ تا ۴ نفره واگذار می شود. در قالب این چارچوب بسیاری از پروژه ها مراحل مختلف از جمله انعقاد قرارداد و اجرا را طی می کنند و بخشی هم به مرحله اتمام رسیده‌اند.

به گزارش ایسنا طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهوری آغاز شد. البته در برخی از مناطق از پایان سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. در قالب این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای ۳۰۰ هزار واحد تامین زمین شده و ۲۳۰ هزار واحد مراحل اجرایی را طی می‌کند. بر اساس اعلام اسلامی وزیر راه و شهرسازی، اولین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، خرداد یا تیرماه امسال تحویل می شود. پیش از این هم محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای کوچک آماده واگذاری است. همچنین روز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید دستور داد که ۲۰۰۰ واحد مسکن ملی پرند تا قبل از هفته دولت (شهریور ماه) امسال به متقاضیان تحویل داده شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!