۱۹۸۵
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۴۸
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

پس از آنکه اوپک و متحدانش از جمله روسیه بر سر تمدید کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه ای تا پایان ماه جولای به توافق رسیدند، قیمت نفت امروز شاهد افزایش بود.
به گزارش فراتیتر، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه اوت امروز با ۱۸ سنت معادل ۰.۴۳ درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۴۸ سنت رسید. قیمت نفت برنت اوایل امروز تا رقم ۴۳ دلار و ۴۱ سنت رسید که بالاترین رقم در طی ۳ ماه گذشته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با ۲ سنت کاهش به ۳۹ دلار و ۵۳ سنت رسید. نفت خام آمریکا هم در معاملات صبح امروز به رقم ۴۰ دلار و ۳۸ سنت رسیده بود که بالاترین رقم در طی بیش از ۳ ماه گذشته بود.

قیمت نفت برنت به لطف کاهش تولید بی سابقه گروه اوپک پلاس و رشد نسبی تقاضا از ابتدای ماه آوریل تاکنون حدودا دو برابر شده است. گروه اوپک پلاس در نشست روز شنبه خود توافق کرد که کاهش ۹.۷ میلیون بشکه‌ای خود را برای تا پایان ماه جولای تمدید کند. پس از این توافق، عربستان قیمت ماهانه نفت خام خود برای ماه جولای را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

با این وجود، میزان تبعیت از این توافق در میان کشور‌های عضو اوپک از جمله عراق و نیجریه همچنان یکی از موضوعات مورد بحث است.

هلیما کرافت تحلیلگر بازار نفت در موسسه آر بی سی کیپتال گفت: «هرچند تولیدکنندگانی نظیر عراق و نیجریه وعده داده اند که تبعیت خود از توافق را به ۱۰۰ درصد برسانند و عملکرد ضعیف قبلی خود را جبران کنند، اما ما همچنان فکر می‌کنیم این کشور‌ها احتمالا در فصل تابستان به تبعیت ضعیف خود از توافق ادامه خواهند داد... بازگشت احتمالی تولید نفت لیبی نیز می‌تواند موجب به چالش کشیدن رهبری توافق توسط اوپک شود.»
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!