۲۰۰۹
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۵۹
ورزشی فوتبال

تیتر یک خبر چرخشی

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال بار دیگر به انتقاد از سیاست های ورزش کشور پرداخت.

به گزارش فراتیتر، محمد دادکان در گفتگو با رادیو تهران در واکنش به اظهارات روز گذشته صالحی امیری درباره وی و تعلیق ورزش گفت: آدم‌ها همانطور زندگی می‌کنند که فکر می‌کنند. شما همه را ضد دین و ضد انقلاب کردید. این حرف‌ها چیست؟ واقعیت را بگویید که -توافقنامه با کمیته بین‌المللی المپیک را- امضا کردیم و تدبیرمان این است که بگوییم امضا نکردیم.

وی در ادامه درباره اینکه گفته می‌شود مسئولان ورزش از محتوای نامه کمیته بین‌المللی المپیک بی اطلاع بوده‌اند، تاکید کرد: اگر واقعاً چنین چیزی باشد که باید افسوس خورد که نامه را ندانسته امضا می‌کنند. نمی‌توانم این موضوع را تایید کنم ولی می‌توانم بگویم نامه را امضا کرده‌اند. ملاک انتخاب برای انتخاب مدیر در دنیا تخصص، دانش، تجربه و مقبولیت اجتماعی است. همه دنیا همینطور است. کسی که متخصص اقتصاد است را در این زمینه به کار می‌گیرند. ما به زور اینها را به ورزش تحمیل کرده‌ایم و ایستاده‌ایم که بمانند.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که ورود این افراد به ورزش کشور چطور بوده است گفت: هر دو یعنی آقایان سلطانی فر و صالحی امیری از مجلس برای وزارت ورزش رای اعتماد نگرفتند. یعنی من خلاف اخلاق می گویم؟ آقای سلطانی فر دوره اول رای نیاورد و یک نفر دیگر را آوردند تا مجلس عوض شود و دوباره ایشان معرفی شد.

دادکان با اشاره به معرفی صالحی امیری به عنوان خبره ورزشی برای شرکت در انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: ایشان را به عنوان خبره ورزشی معرفی کردند. به اعضا گفتم تو را به خدا این کار را نکنید چون ورزش زمین می‌خورد. آمدی؟ اشکال ندارد ولی دیگر چرا به ورزشکارانی که می‌روند می‌گویی ضد انقلاب. در سال ۹۸ بیش از ۳۰ قهرمان رفته‌اند و بازهم سینه‌مان جلو است و می‌گوییم آمدیم خدمت کنیم!هم عذرخواهی نمی‌کنم

وی درباره اینکه آیا با وی تماسی برای وساطت و کوتاه آمدن از مواضعش گرفته شده است؟ تاکید کرد: یک فردی بین من و ایشان (صالحی امیری) گفت که شما کوتاه بیا و بیایید تا حرف بزنیم. به آن فرد که مورد اعتماد من هم هست گفتم بمیرم هم این کار را نمی‌کنم. گفتند مشتاق هستند با شما صحبت کنند ولی من گفتم حرفی ندارم. من فقط دنبال بیدار کردن جامعه هستم. الان پول ویلموتس (سرمربی سابق تیم ملی فوتبال) را چه کسی خورده است؟ چرا نهادهای نظارتی ورود نمی‌کنند؟ یک نفر می‌خواهد یک ماه دیگر خرابکاری کند، نهادهای اطلاعاتی او را به راحتی می‌گیرند و امنیت را حفظ می‌کنند. چطور این همه پول رد و بدل شده و مرکز تجاری ایران - هلند برای انتخاب سرمربی تیم ملی نامه داده است؟ مرکز تجاری چه کاره است؟

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به نامه وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال برای معرفی و انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال، گفت: عجیب است که معاون وزیر ورزش می‌گوید روی همه نامه‌ها می‌نویسند جهت بررسی. اما شما در نامه به فدراسیون فوتبال نوشته‌اید جهت بررسی و بهره وری. خب آقای تاج می‌گوید اگر این کار را نکنم زیر سئوال می‌روم. شما که پول نداری چرا رفتی این مربی را آوردی؟ چه ضمانتی پای این مربی بوده است؟ اینها خودشان را خبره ورزشی می‌دانند.

دادکان با بیان اینکه ورزش کشور در آستانه تعلیق است افزود: هیچ کاری هم نمی‌تواند کرد چون اینها ورزش را نمی‌شناسند. اینها استناد به یکسری اطرافیانشان و خبرنگاران می‌کنند. نمی‌گویند ۶ ماه دیگر اینها می‌روند کنار دیگران. روسای اسبق فدراسیون‌ها جودو، دوومیدانی، تنیس و فردی از ورزش‌های رزمی این چند روز با من تماس گرفتند که آقای دادکان همه حرف‌هایت را راست می‌گویی و ما هم گیر افتاده‌ایم. خب چرا خودتان نمی‌گویید. اینها باید متوجه شوند و خودشان را به بوته آزمایش بگذارند. اگر ۱۰ درصد از مردم هم گفتند شما - کمیته المپیک و وزارت ورزش- را می‌خواهیم تا ابد حرف نمی زنم و حتی اگر واقعیت را هم ببینم دیگر چیزی نمی گویم.

وی افزود: ما در آستانه تعلیق هستیم. امکانش هست این اتفاق رخ بدهد. ما امضا داده‌ایم که فعلاً تعلیقمان نکنند. می‌گویند دادکان فوتبال را تعلیق کرد. همه خودشان را خبره می‌دانستند و آمدند مرا حذف کردند ولی فیفا قبول نکرد. اینها هم بیشتر از آن نیستند.

دادکان با کنایه به بیانیه چند روز پیش کمیته ملی المپیک و اینکه اعلام شده بود گزینه ۴۳ وزارت ورزش بوده است، گفت: شما که نفر اول بودید برای ورزش چه کار کردید؟ خدایی اگر نمی‌توانید، نیایید. نه این دوره؛ هیچ زمانی نیایید. دیگر در مملکت واژه «به من تکلیف شد» را حذف کنید. قرآن می‌گوید اگر کاری را بلد نیستید مسئولیتی را نپذیرید.

وی در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد: از شکایت آقایان استقبال می‌کنم تا شفاف سازی شود. حتی گفتند فرصت یک هفته‌ای به من می‌دهند، ولی می گویم فرصت ندهید. گفته بودند عذرخواهی کنم، شکایت نمی‌کنند. باید بگویم «بزک نمیر بهار میاد». من آدمی نیستنم که حرفی بزنم و عذرخواهی کنم چون تا برایم چیزی قطعی نشود حرفی نمی زنم. می‌گویند اطلاعات ورزشی من جامع نیست. خب اطلاعات شما هم کامل نیست.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال یادآور شد: آقای رئیس جمهور! تو را به خدا یک فرد مطلع را بفرستید ببینید در این مدت چه قراردادها که بسته شده و فقط یکی از آنها ویلموتس بوده است. قراردادهای تبلیغاتی دور زمین‌های فوتبال را چه کسانی بستند؟ اسپانسر استقلال، پرسپولیس و تراکتور را چه افرادی آوردند؟ آیا این حرفم توهین به کسی است؟

دادکان در پایان گفت: انتظار از آقای احسان قاضی زاده هاشمی (نماینده مجلس) این است که دیگر نگویند «می گوییم می گوییم». همه چیز را بررسی و شفاف سازی کنند.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!