۲۱۰۱
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
تعداد بازدید : ۶۱
اجتماعی محیط زیست

تیتر یک خبر چرخشی

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اهمیت حفظ سلامت مردم و کارکنان انتظامی در ایام بحرانی شیوع کرونا ویروس گفت: پلیس پیشگیری با به کارگیری تمام ظرفیت‌ها برای مقابله با ویروس کرونا باردیگر مسئولیت پذیری و خدمتگزاری خود در تامین امنیت و سلامت آحاد مردم را ثابت کرد.

به گزارش فراتیتر، سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به افزایش همزمان حجم ماموریت‌های انتظام بخشی و خدمات رسانی در مراکز انتظامی با آغاز همه گیری و شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: پلیس جمهوری اسلامی ایران بنا به ماهیت مردمی آن همواره در همه حوادث در کنار مردم بوده و هست و با به وجود آمدن شرایط بحرانی کرونا ویروس همراه با مدافعان سلامت اقدامات ارزنده ای را در راستای حفظ سلامت عمومی جامعه به مرحله اجرا درآورد.  

این مقام ارشد انتظامی به ایفای نقش حافظان امنیت و سلامت در کنار یکدیگر پرداخت و گفت: ماموران همیشه در صحنه انتظامی خصوصا کارکنان کلانتری، پاسگاه، یگان امداد، فرماندهان وکارکنان یگان های حفاظت از اماکن دولتی در سراسر کشور تا شکست کامل کرونا در کنار حافظان سلامت خواهند ماند و در این راستا با جدیت و پشتکار فراوان، یاری رسان سربازان خط مقدم شرایط فعلی جامعه که همان کادر درمانی و بهداشتی هستند خواهند بود.  

ضدعفونی کردن کلانتری‌ها و تجهیزات انتظامی، کنترل سلامتی مراجعان و توزیع اقلام بهداشتی

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تلاش برای حفظ سلامت مردم و کارکنان انتظامی فعال در کلانتری و پاسگاه‌ها در ایام بحرانی شیوع کرونا ویروس را از جمله وظایف پلیس پیشگیری در این خصوص دانست و گفت: ارائه خدمات انتظامی و اجتماعی مورد نیاز مردم در کلانتری ها و پاسگاه ها در هیچ  یک از شرایط بحرانی تعطیل بردار نیست لذا پلیس پیشگیری با به کارگیری تمام ظرفیت های در اختیار برای مقابله با ویروس کرونا بار دیگر مسئولیت پذیری و خدمتگزاری خود در تامین امنیت آحاد مردم را ثابت کرد.

وی با اشاره به تمهیدات پلیس پیشگیری برای کنترل و مهار ویروس کرونا در مراکز انتظامی، کلانتری ها و پاسگاه ها ادامه داد: در راستای کنترل و مهار این ویروس تمامی مراکز خدمات دهی این پلیس، خودروهای گشت انتظامی و خودروهای حمل متهم به صورت مداوم و همه روزه سم زدایی و ضدعفونی می شود و علاوه بر اینها اقداماتی چون آموزش چهره به چهره کارکنان کوپ، تجهیز کارکنان به اقلام بهداشتی، کنترل ورود و خروج مراجعان و اهداء اقلام بهداشتی قبل از ورود به محیط های خدماتی و حذف برخی فرآیندها مثل ثبت اثر انگشت را اجرایی کردیم.

سردار معصوم بیگی  با بیان اینکه نکات و اصول بهداشتی را در مراکز انتظامی و خدماتی پلیس رعایت می کنیم خاطرنشان کرد: امروز با اطمینان می توان گفت کلانتری ها و پاسگاه ها از نظر بهداشتی، ایمنی و سلامت از امن ترین مراکز پلیس محسوب می شوند چرا که ضمن رعایت بهداشت، کنترل دقیق ترددها، اقدامات پیشگیرانه را با جدیت دنبال می کنیم و در صورت مواجهه با کوچکترین موضوعی که ایجاد نگرانی برای مردم و کارکنان نماید در اسرع وقت برابر پروتکل های اعلام شده اقدام به رفع خطر می کنیم.

سلامت افزایی با واگذاری تجهیزات الکترونیکی به کلانتری‌ها

سردار معصوم بیگی تکریم ارباب رجوع در کلانتری ها با پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا را از جمله اولویت های پلیس پیشگیری در این ایام عنوان کرد و افزود: پلیس پیشگیری به منظور حفظ سلامت کارکنان کلانتری از ابتلاء به کرونا ویروس همچنین رعایت حقوق شهروندی، طی دو مرحله کلانتری های سراسر کشور را به 500 دستگاه راکد فلزیاب مجهز نمود.

وی افزود: با واگذاری تجهیزات جدید به واحد های انتظامی، پروتکل های بهداشتی رعایت و شیوه های نوین و الکترونیکی جایگزین شیوه سنتی و دستی در بازرسی بدنی مراجعان به کلانتری ها شده است.   

اجرای طرح "خلوت سازی"

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای جلوگیری از تجمعات انسانی در محیط های عمومی پیش بینی شده است عنوان کرد: از جمله طرح های تاثیر گذار که در این خصوص با تلاش فرماندهان یگان های حفاظت از محیط زیست در سراسر کشور به مورد اجرا گذارده شد اجرای طرح خلوت سازی بود.

سردار معصوم بیگی افزود: با اجرای طرح خلوت سازی توسط محیط‌بان‌ها و کارکنان انتظامی، ممنوعیت تردد در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست کشور شامل پارک های ملی، پناهگاه های حیات وحش، اثر طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده در سراسر کشور خصوصا در روز طبیعت به مرحله اجرا درآمد.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد محدودیت برای تردد در این مناطق، افزود: کمک به حفظ سلامت عمومی جامعه اولویت اصلی همه مسئولان کشور بود از این روی محیط بان ها مکلف بودند همراه با کارکنان انتظامی صرفا به خاطر حفظ سلامت عمومی جامعه از هر گونه تردد در مناطق اعلام شده حتی در روز طبیعت ممانعت کنند.

عالی ترین مقام پلیس پیشگیری با بیان اینکه با اجرای طرح خلوت سازی شاهد کاهش 90 درصدی حضور مردم در مناطق چهارگانه مرتبط با محیط زیست بودیم تصریح کرد: این محدودیت‌ها که تضمین کننده سلامت مردم بود منجر گردید آمار حضور مردم خصوصا در بوستان ها و پارک ها به صفر برسد.

جلوگیری قاطع از تردد بی مورد به جنگلها و مراتع و تشدید اقدامات حفاظت از منابع طبیعی و ملی در تعطیلات نوروزی

رئیس پلیس پیشگیری ناجا همچنین با اشاره به متفاوت بودن تردد در محیط های جنگلی و عرصه های طبیعی کشور نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: بر اساس تدابیر مسئولان به دلیل شرایط خاص تصمیم گرفته شد از تردد شهروندان خصوصا افراد غیر بومی به تمامی تفرجگاه ها و جنگل ها در سراسر کشور ممانعت شود.

سردار معصوم بیگی ادامه داد: با اتخاذ این تصمیم از سوی مسئولان، وظایف یگان های حفاظت از جنگل ها نیز مضاعف شد و همکاران ما در تمامی یگان های حفاظت خصوصا شمال کشور ماموریت یافتند همزمان با انجام ماموریت های محوله در راستای کمک به حفظ سلامت عمومی جامعه از تردد های بی مورد به جنگل ها و مراتع که با هدف تفریح و سرگرمی انجام می شود خصوصا در ایام باقی مانده از تعطیلات نوروز و نیز روز طبیعت، به طور قاطع ممانعت کنند.

وی در توضیح اهمیت ماموریت یگان حفاظت در ایام پایانی سال و دوبرابر شدن وظایف این یگان ها با توجه به شیوع کرونا ویروس تصریح کرد: همه ساله با نزدیک شدن به ایام پایانی سال پدیده شوم زمین خواری نیز افزایش می یابد که در این راستا پلیس پیشگیری و یگان های حفاظت از جنگل ها و مراتع در سراسر کشور با پایش مستمر، نظارت، پیگیری و ایجاد هم افزایی اطلاعاتی بین سایر یگان های حفاظت، آمادگی خود را به بالاترین سطح افزایش می دهند تا به پشتوانه قانون با متخلفان قاطعانه برخورد کنند.

سردار معصوم بیگی افزود: امسال در ایام نوروز و روز طبیعت شهروندان ثابت کردند با تعامل و همکاری با پلیس و عمل به توصیه های خادمان خود در نیروی انتظامی می توان نظمی مثال زدنی در جامعه ایجاد کرد که حاصل آن امنیت و سلامت مردم است.

نقش آفرینی کارکنان انتظامی و یگان امداد در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

این مقام ارشد انتظامی گفت: با اعلام طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به دستگاه های اجرایی و ناجا، محدودیت هایی در خصوص سفر و تردد خودروها و افراد غیربومی، تعطیلی مشاغل و اصناف غیرضروری و اجتماعات اعمال شد.

وی افزود: اعمال این محدودیت ها هر چند در راستای کمک به حفظ سلامت عمومی جامعه در نظر گرفته شده بود لکن جامعه را ملتهب و پیش بینی ها حکایت از بروز حوادث جدید می کرد.  

سردار معصوم بیگی ادامه داد: به منظور مدیریت این موضوع آموزش های لازم به کارکنان شرکت کننده در این طرح ارائه تا با انعطاف پذیری لازم محورهای مربوط به طرح فاصله گذاری اجتماعی را اجرا نمایند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره نقش آفرینی 19 هزار تیم انتظامی در طرح فاصله گذاری اجتماعی خاطرنشان کرد: این تیم ها به همراه 17 هزار تیم فعال در حوزه ترافیکی در سراسر کشور اجرای موفق طرح کاهش ترددها در داخل و خارج از شهرها را رقم زدند.

وی خاطرنشان کرد: این روزها مردم عزیزمان به خوبی می دانند که طرح های فاصله گذاری اجتماعی فقط و فقط برای حفظ سلامتی شهروندان بوده و همکاری خوب آنان با پلیس در این طرح قوت قلبی برای سبزپوشان نیروی انتظامی است.

تشکیل قرارگاه مقابله با شیوع ویروس کرونا در پلیس راه آهن و فرودگاههای کشور

این مقام انتظامی در ادامه افزود: از جمله مکان های پر تردد که روزانه عده بسیار کثیری در آن محیط ها جابجا می شوند ایستگاه های راه آهن و سالن های انتظار فرودگاه در سطح کشور است که کنترل ایمنی و امنیتی مراجعان برای دریافت خدمات مسافرتی بر عهده پلیس راه آهن و پلیس فرودگاه های کشور است.

سردار معصوم بیگی در خصوص نحوه و نوع فعالیت این پلیس های تخصصی در ایام کرونا گفت:  همزمان با شیوع ویروس کرونا علاوه بر انجام امور جاری و وظایف ذاتی، قرارگاهی تحت عنوان قرارگاه مقابله با کرونا ویروس تشکیل و با هماهنگی و همراهی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت فرودگاه های کشور طرح های مختلف اعم از ضد عفونی کردن وسائط نقلیه ریلی و هوایی و پایش سلامت مسافران در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا بخش دیگر اقدامات پلیس راه آهن و فرودگاه های کشور را اجرای طرح غربالگری مسافران و کارکنان هنگام ورود و خروج به ایستگاه ها و ملزم بودن تمام کارکنان به رعایت پروتکل های بهداشتی برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: یگان های پلیس فرودگاه و راه آهن در سراسر کشور با استفاده از امکانات درون و برون سازمانی به صورت مستمر با مواد ضدعفونی کننده گندزدایی می شوند.

مقابله با کرونا، خاکریز جدید مدافعان مردم

سردار معصوم بیگی در بخش دیگر این گفت و گو تصریح کرد: امروز جبهه مقابله با کرونا، خاکریز جدید مدافعان مردم است، مردان و زنان شجاعی که برای دفاع از امنیت و سلامت جسم، روح و روان مردم وارد صحنه شده و جانانه با این دشمن پنهان و ناشناخته که گاها هیچ نشانه و علائمی هم ندارد مقابله می کنند و در این مبارزه، خود نیز مبتلا شده و غریبانه و مظلومانه جانشان را از دست می دهند، قطعاً پاداش این عزیزان کمتر از اجر و پاداش شهادت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و دوران دفاع از حرم و مبارزه با تروریست ها نیست.

وی با اشاره به خاکریزهای ناجا در مقابله با ویروس کرونا افزود: شکی نیست که خاکریزهای نیروی انتظامی در این جنگ گسترده و وسیع است، نیروی مقتدر و همیشه در صحنه انتظامی با همه گیر شدن شیوع بیماری کرونا فارغ از اینکه کارکنانش بیشترین ارتباط را با مردم دارند و بعد از جامعه پزشکی بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری هستند، با این وجود با تمام توان و ظرفیت خود وارد صحنه شده و در دفاع از امنیت و سلامت مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

به گزارش سایت پلیس، این مقام ارشد انتظامی در خصوص اقدامات مربوط به دوران پساکرونا نیز گفت: همچنان که از اولین روزهای آغازین شیوع کرونا ویروس در کنار مدافعان سلامت و در خط مقدم اجرای طرح های فاصله گذاری اجتماعی بوده ایم بر ماموریت های اصلی نیز به منظور تقویت شاخص های امنیتی تمرکز داشته، کارسازی لازم به منظور حضور پررنگ در معادلات اجتماعی، امنیتی و انتظامی در دوران پساکرونا نیز صورت پذیرفته است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در خاتمه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره مدافعان امنیت و مدافعان سلامت که این روزها در دفاع از مردم عزیزمان مجاهدانه با ویروس کرونا جنگیدند و جان به جان آفرین تسلیم کردند و ابراز هم دردی با خانواده ها و بازماندگان این عزیزان و با آرزوی سلامتی برای بیماران مبتلا به کرونا ویروس گفت: لازم می دانم از تلاش و مجاهدت همه دستگاه های دولتی، انجمن های خیریه، رسانه ها و گروه های مردمی تقدیر و تشکر کرده و اعلام کنم همانطور که ملت ایران پشت هم ایستادند و با اتحاد و همدلی در جنگ های پیشین پیروز شدند به فضل خداوند و عنایت امام زمان (عج) در این جنگ نیز پیروز خواهند شد و ان شاء الله با سربلندی از این بحران عبور خواهیم کرد.

 

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!