۲۱۵۴
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۶۱
کتاب صوتی «سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار» نوشته‌ی مصطفی مستور و با صدای نیما رئیسی، هوتن شکیبا و حمیرا افشار منتشر شد.

به گزارش فراتیتر، این داستان روایت‌گر سه روز از زندگی خواهر و برادری به اسم نوید و نگار است. روایتی منحصربه‌فرد با نثر ویژه‌ی مصطفی مستور. نثری که در عین روانی پر از پیچیدگی‌های لذت‌بخش است؛ بازی با زمان و مکان، جابه‌جا شدن راوی بین شخصیت‌های داستان و دانای کل و ظاهر شدن شخصیت‌هایی از داستان‌های دیگر نویسنده. مانند شخصیت نگار که پیش‌تر در یکی از اپیزودهای رمان استخوان خوک و دست‌های جذامی مصطفی مستور نیز حضور داشته است.

«سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار» با خبر برنگشتن نگار به خانه آغاز می‌شود. خبری که پدر به نوید می‌دهد. شنونده در ذهن بی‌قرار نوید، که شروع به روایت‌های مختلفی از خود می‌کند، با گره داستان روبرو می‌شود. این طور به نظر می‌آید که او تکیه‌گاه و حامی باقی اعضای خانواده است ولی در واقع خود نیازمند نجات‌دهنده‌ای‌ست که او را از سرگشتگی‌هایش برهاند.

این کتاب صوتی با خوانش «نیما رئیسی»، «هوتن شکیبا» و «حمیرا افشار» و با طراحی جلد ساعد مشکی از سوی نشر نوین کتاب گویا منتشر شده است.

مصطفی مستور متولد ۱۳۴۳ در اهواز، داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، مترجم و برنده جوایز ادبی است. مستور را به واسطه‌ی داستان‌های عاشقانه و فلسفی‌اش می‌شناسیم. او در ادبیات داستانی امروز ایران نویسنده‌ای مطرح و بحث‌برانگیز است. نخستین داستان او در سال ۱۳۷۰ و در مجله کیان منتشر شده. در فاصله‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۶ چند داستان کوتاه دیگر در این مجله از او به چاپ رسیده که همه‌ی آن‌ها را در سال ۱۳۷۷ به عنوان نخستین اثر خود، با نام «عشق روی پیاده‌رو»، منتشر کرد. آثار مصطفی مستور تاکنون جوایز بسیاری از جمله جایزه‌ی بهترین رمان سال از سوی انجمن منتقدان مطبوعات، جایزه‌ی ادبی اصفهان و جایزه‌ی قلم زرین را کسب کرده‌اند.

از میان آثار مصطفی مستور تابه‌حال «عشق روی پیاده‌رو»، «چند روایت معتبر»، «حکایت عشقی بی‌قاف، بی‌شین، بی‌نقطه»، «سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار»، «بهترین شکل ممکن» از سوی نوین کتاب در قالب کتاب صوتی منتشر شده است.

«نوین کتاب» نخستین ناشر تخصصی کتاب‌های صوتی در ایران است که از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون در حدود ۱۰۰۰ عنوان کتاب صوتی منتشر کرده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!