۲۲۳۷
سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۴۳
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

رئیس سازمان حمایت از تصویب قیمت لاستیک در جلسه روز گذشته ستادتنظیم بازار به صورت علی الحساب ۳۰درصد خبرداد و گفت: طرح نظارت ویژه بر بازار لوازم خانگی در همه استانها از امروز شروع خواهد شد.
به گزارش فراتیتر، عباس تابش در خصوص بررسی افزایش قیمت لاستیک در جلسه روز گذشته ستاد تنظیم بازار، اظهار داشت: پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک  در جلسه بررسی و مصوب شد به صورت علی الحساب این افرایش اعمال شود.

وی ادامه داد: تولیدکنندگانی که معتقدند هزینه تمام شده آن‌ها بیش از این رقم است، باید مستندات و صورت‌های مالی خود را ارائه کند و پس از بررسی در صورت تأیید، مجوز لازم صادر خواهد شد.

رئیس سازمان حمایت گفت: برخی از تولیدکنندگان مستنداتی را ارائه کرده اند، ولی کافی نیست، ولی با توجه به اینکه حقوق مصرف کننده از طریق تولید کافی تأمین می‌شود، برای حمایت از تولید کننده، اگر مستندات قابل قبول ارائه کنند، بررسی و مجوز لازم صادر می‌شود.

ثبت قیمت ۲۲ شرکت در سامانه ۱۲۴

وی در خصوص مصوبات امروز برای بازار لوازم خانگی، خاطر نشان کرد: تا کنون ۲۲ شرکت حدود ۴۰۰ قلم کالا را در سامانه ۱۲۴ ثبت کرده اند و امروز نیز جلسه‌ای با اتحادیه مربوطه و انجمن تولیدکنندگان و ذینفعان لوازم خانگی برگزار می‌شود.

تابش   تصریح کرد: در این جلسه هم قیمت‌های ثبت شده در سامانه اعلام می‌شود و هم طرح ویژه نظارت در همه استان‌ها بر مبنای قیمت‌های ثبت شده در سامانه ۱۲۴ از امروز آغاز خواهد شد؛ بنابراین همه شرکت‌ها باید قیمت کالا‌های تولیدی خود را در سامانه ثبت کنند.

وی تأکید کرد: اگر قیمت‌ها توسط فروشندگان بیش از نرخ‌های سامانه باشد با آن‌ها برخورد شده و اگر اصنافی که نسبت به توزیع این لوازم اقدام می‌کنند، در عرضه مشکلی ایجاد کنند، اقدام به فروش خارج از شبکه کرده و برخورد لازم با آن‌ها خواهد شد.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!