۲۲۳۸
سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
تعداد بازدید : ۸۰
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی، زمان واریز مقرری بیمه بیکاری فروردین ماه ناشی از ویروس کرونا را اعلام کرد.

به گزارش فراتیتر، در پی شروع ویروس کرونا در کشور و با توجه به موانع و مشکلات پیش آمده برای بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی؛ دولت تصمیماتی را در ستاد ملی کرونا برای حمایت افراد آسیب دیده و شاغل ویروس کرونا در دستور کاری خود قرار داد.

برهمین اساس از 23 اسفند ماه 98، وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی طی اطلاعیه‌ای اعلام کردند که بیمه شدگان متأثر از شیوع ویروس کرونا می‌توانند در سامانه اعلام شده از سوی وزارت کار برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کنند.

در پی ثبت‌نام حجم قابل توجهی از بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی در این سامانه، لیست تعدادی از آنها برای واریز از سوی سازمان برنامه  و بودجه به این سازمان ارسال شد و از 241 هزار نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری در اسفندماه تاکنون 103 هزار نفر حقوق بیمه بیکاری مقرر را دریافت کرده‌اند و قرار است تعداد باقیمانده از این افراد نیز به‌زودی مقرری بیمه بیکاری خود را دریافت کنند.

برهمین اساس، مهدی شکوری؛ مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره زمان واریز مقرری بیمه بیکاری افراد آسیب دیده از کرونا گفت: طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه مبلغ یک هزار و 276 میلیارد تومان برای پرداخت مقرری بیکاری برای اسفند 98 و فروردین 99 در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: همچنین لیست 338 هزار نفر از مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری فروردین همراه با مشخصات کامل و شماره شبا به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که براساس هماهنگی‌های صورت گرفته، طی یک یا دو روز آینده مبلغ مقرری بیمه بیکاری به حساب این افراد واریز خواهد شد.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی همچنین در ارتباط با لیست مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری در اردیبهشت ما نیز گفت: در این زمینه هنوز پایشی انجام نشده و باید منتظر لیست کارفرمایان تا آخر خرداد باشیم و براساس این لیست، مقرری بیمه بیکاری پرداخت می‌شود.

شکوری درباره رقم پرداخت مقرری بیمه بیکاری در سال 99 خاطرنشان کرد: دو سوم 55 درصد حداقل دستمزد حقوق پایه که امسال رقم آن یک میلیون و 800 هزار تومان در نظر گرفته شده است؛ به عنوان مقرری بیمه بیکاری ناشی از شرایط کرونا برای افراد مشمول واریز می‌شود همچنین به ازای هر فرد تحت تکفل، 5 درصد حق دستمزد نیز به آنها داده خواهد شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!