۲۲۴۵
سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۴۵
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

سازمان حمایت مصرف‌کننرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تولیدکنندگان لوازم خانگی تا پایان امروز ملزم به درج قیمت در سامانه ۱۲۴ هستند.

به گزارش فراتیتر، در هفته‌های گذشته افزایش قیمت لوازم خانگی خبرساز شده و مشاهدات میدانی از بازار لوازم خانگی نشان می‌دهد که در سال جاری لوازم خانگی ایرانی ۲۵ تا ۳۰ درصد و کالاهای خارجی که عمدتا به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. در نهایت روز گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که در قیمت‌های لوازم خانگی بازنگری شده تلویزیون حداکثر ۲۰ درصد و سایر لوازم خانگی حداکثر ۲۵ درصد مجاز به افزایش قیمت نسبت به بهمن سال گذشته هستند و به زودی قیمت‌ها به تفکیک برند در سامانه ۱۲۴ اعلام می شود.

امروز هم سازمان حمایت طی اطلاعیه‌ای به "تصمیمات ستاد تنظیم بازار در مدیریت و کنترل بازار لوازم خانگی و شفاف سازی بازار عرضه این محصولات برای مصرف کنندگان و ضرورت جلوگیری از  سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب در سودجویی از شرایط بازار"، اشاره و اعلام شده که "حسب اطلاع رسانی مکرر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به کلیه شرکت‌ها و تولیدکنندگان لوازم خانگی مبنی بر درج قیمت کالاهای خود در سامانه ۱۲۴، این شرکت‌ها موظفند تا پایان روز جاری، سه شنبه ۲۷ خردادماه اطلاعات قیمتی کالاهای خود را از طریق این سامانه درج یا تکمیل کنند.

در ادامه ملاک قیمتی کالاها و لوازم خانگی عرضه شده در بازار سامانه ۱۲۴ عنوان شده و بر این اساس از این پس بازرسان ویژه این سازمان، سازمانهای صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه‌های صنفی در بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی، اطلاعات درج شده در سامانه ۱۲۴را ملاک عمل قرار خواهند داد.

همچنین در این اطلاعیه ذکر شده که "از این پس عدم درج قیمت در این سامانه از سوی بنگاه‌های تولید و اقتصادی تخلف محسوب شده و در صورت کشف کالا بدون درج قیمت در سامانه مذکور ضمن لحاظ تخلف گرانفروشی از مصادق عرضه خارج از شبکه نیز محسوب خواهدشد".

بنابراین طبق اعلام سازمان حمایت  کلیه اصناف و واحدهای توزیعی موظفند در عرضه کالاهای خود ضمن توجه به اطلاعیه‌های صادره، قیمت اعلام شده از سوی این سازمان را نیز ملاک عمل قراردهند. البته تاکنون ۲۶ شرکت لوازم خانگی، اطلاعات قیمتی حدود ۶۰۰ قلم کالای خود را در سامانه ثبت کرده‌اند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!