۲۳۷۱
دوشنبه ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
تعداد بازدید : ۲۶۳
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت به حاشیه نشینی دامن زده است، گفت: مردم قادر به پرداخت اجاره مسکن نیستند.

به گزارش فراتیتر، اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت مسکن، گفت: افزایش قیمت مسکن باعث نگرانی مردم و فشار بر اقشار ضعیف شده است و متاسفانه دولت نیز بازار مسکن در حوزه خرید و فروش و اجاره را رها کرده و قطعاً در این شرایط و بدون اقدام عملی دولت، هر اقدامی هم در حوزه مسکن صورت گیرد، در بهبود شرایط اثرگذار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه با بالا رفتن قیمت‌ها مردم قادر به پرداخت اجاره مسکن نیستند، افزود: در این وضعیت به دلیل افزایش چشمگیر قیمت مسکن، مردم به ویژه در حوزه اجاره مجبور هستند که برای تأمین مسکن مورد نیازشان، مناطق پایین‌ترین را برای اجاره مسکن انتخاب کنند و با تداوم این شرایط افراد کم درآمد و ضعیف جامعه به تدریج به سمت حاشیه نشینی هدایت می‌شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رویکرد دولت باعث گسترش حاشیه‌نشینی شده است، ادامه داد: اجاره‌های سرسام آور مسکن، خانواده‌ها را کلافه کرده است؛ به طوری که جوامع شهرنشین از مرکز به جنوب شهر و اطراف شهر به حاشیه شهر نقل مکان می‌کنند و علت این است که توانایی تأمین هزینه مسکن را ندارند و این بسیار خطرناک است.

شاکری با تاکید بر اینکه بهبود وضعیت بازار مسکن نیاز به اجرای یک طرح یکپارچه در کشور دارد، افزود: تا وقتی دولت یک طرح یکپارچه برای مدیریت بازار مسکن اعم از تولید مسکن، خرید و اجاره مسکن طراحی و اجرایی نکند، نمی‌توان به بهبود وضعیت امید داشت.

وی در تشریح راهکار‌هایی برای کاهش قیمت مسکن بیان داشت: باید مسکن استیجاری توسط بخش دولتی و خصوصی ساخته شود و در مدت‌های مشخص در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد اگر این طرح اجرایی شود بخش عمده‌ای از مشکل مردم در حوزه اجاره خانه حل می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: از طرف دیگر بانک‌ها باید از بنگاهداری و تصدی‌گری دست بردارند و منابع مازاد خود را به صورت تسهیلات در اختیار مردم قرار دهند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: