۲۴۳۲
چهارشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۲
طی مراسمی که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سالن مهین اسکویی خانه تئاتر برگزار شد، برگزیدگان «نمایشگاه مجازی عکس تئاتر» که به همت انجمن عکاسان خانه تئاتر برگزار شده بود، مشخص شدند.

به گزارش فراتیتر، محبوبه فرج‌الهی (نایب رئیس و دبیر هیئت مدیره انجمن عکاسان خانه تئاتر) خبر داد: پس از ارزیابی نهایی آثار توسط هیأت مدیره انجمن عکاسان از میان تمامی آثار ارسالی؛ آثار کیارش مسیبی. شراره سامعی و تبسم ارگی و به‌عنوان آثار برتر برگزیده شده و جوایز (کارت هدیه به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و لوح ویژه) به ایشان اهدا شد.

پیش از اهداء جوایز، بیانیه هیئت داوران این نمایشگاه قرائت شد. در این بیانیه آمده است: «اکنون که دنیا دچار اتفاقی ناگوار و ویروسی همه گیر شده، الزام به بقا را دوری از یکدیگر تعریف کرد‌ه‌اند. ما نیز به ناچار با این حادثه تلخ مواجه‌ایم اما می‌دانیم، هنر است که جریان سازنده خود را همچون گذشته در حال حرکت، پدید آورنده، شکوفا و مبدع ادامه می‌دهد.»

در ادامه این متن آمده است: «هنرمند از ورای تصورات خلق می‌کند، آن هم از جنس عشق و زندگی. هنرمندان عکاس با ثبت لحظات، جریانی از اتفاقات دوران خود را رقم می‌زنند و برای آیندگان به یادگار می‌گذارند. ایشان راویان مصور تاریخ‌اند و عکاسان تئاتر وقایع نگاران جریان زندگی بر روی صحنه تئاتر.»

هیئت داوران با این جملات بیانیه خود را به پایان رساندند: «نخستین دوره پویش گالری مجازی با ایده‌ای خاص جهت پیشبرد یک حرکت صنفی و حمایت ازاعضای خود، در هیأت مدیره هشتم انجمن عکاسان خانه تئاتر مطرح و به ثمر رسید و این امر میسر نمی‌شد مگر با همدلی و همراهی تمامی ما در این دوران سخت. اکنون که از کنار هم جمع شدن منع شده‌ایم با هم، هم پیمان می‌شویم برای زندگی بهتر و نگاهی روشن‌تر. با آرزوی سربلندی و موفقیت‌های روز افزون؛ هیأت مدیره انجمن عکاسان خانه تئاتر؛ خرداد ۱۳۹۹»

قابل ذکر است برای تمامی ۲۵ شرکت کننده در این نمایشگاه حق التصویر به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان و گواهی شرکت در نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

گفتنی است نمایشگاه «گالری مجازی» در راستای حمایت از اعضا انجمن عکاسان خانه تئاتر در برابر شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و در صفحه اینستاگرام انجمن عکاسان خانه تئاتر، از تاریخ ۲۷ فروردین ماه برگزار شد. شرکت در این نمایشگاه برای تمامی اعضای انجمن عکاسان آزاد بود و عکاسان می‌توانستند تا حداکثر ۱۰ قطعه عکس را برای شرکت در این نمایشگاه ارسال کنند.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: