۲۴۹۶
شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۲۳۵
سیاسی داخلی

تیتر یک خبر چرخشی

گاردین در گزارشی به نگرانی‌های اروپا در خصوص برجام پرداخت و نوشت: اروپایی‌ها باید بسته‌ای اقتصادی به ایران ارائه دهند تا ایران را متقاعد کنند که بندهای برجام را رعایت کند.

به گزارش فراتیتر، گاردین در گزارشی نوشت: «کشورهای اروپایی مانند بریتانیا، فرانسه و آلمان برای حمایت از برجام و مخالفت با قطعنامه آمریکا برای بازگشت تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران و طرح تمدید ممنوعیت خرید تسلیحاتی ایران با یکدیگر متحد هستند. با این حال، گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که نگرانی اروپایی‌ها را برانگیخته است؛ چراکه می‌تواند به تضعیف برجام منجر شود.»

در ادامه این گزارش آمده است: «اروپا نگران این است که جریان‌های تندرو مانع از مذاکره شود. اگرچه ترامپ اخیرا از مذاکره با ایران حمایت کرده بود اما پذیرش چنین موضوعی از جانب ایران بعید به نظر می‌رسد؛ چراکه رئیس مجلس ایران مذاکره را ممنوع کرده است.»

گاردین در بخش دیگری از این گزارش آورده است: «برای راضی‌شدن مقام‌های ایرانی باید مشوق‌های اقتصادی قابل توجهی ارائه شود در واقع وضعیت اقتصادی ایران به دلیل شیوع کرونا بدتر شده است. اروپایی‌ها باید بسته‌ای اقتصادی به ایران ارائه دهند تا ایران را متقاعد کنند که بندهای برجام را رعایت کند.»

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!